Günlük Gazeteler

Hava Durumu

İSTANBUL

Bülten

Rêve de Miel® serisinden bal ve değerli botanik yağlar ile kuru ciltlere mucizevi bir dokunuş!

Nuxe'ün en sevilen serilerinden, bal özlü Rêve de Miel® serisinin formülü Propolis Oleoaktifleri ve Shea Yağı ile zenginleştiriliyor ve yepyeni ürünler ile genişliyor. Ballı içeriğiyle onarıcı Super Balm kuru ve hassas ciltler için acil durumların kurtarıcısı olarak aileye katılıyor. Ultra besleyici ve onarıcı dudak balsamı ve ultra rahatlatıcı vücut kremi ise yenilenen formülleriyle her zamankinden daha güçlü ve onarıcı!

Ballı içeriğiyle onarıcı Super Balm

Cildinizin kuru ve hassas bölgelerinin yeni kahramanı

Cildin yanaklar, burun kenarları, dirsekler ve topuklar gibi kuru ve hassas bölgeleri özel bakıma ihtiyaç̧ duyar. %97 doğal içerikli formülüyle Nuxe Onarıcı Super Balm, besleyici
ve onarıcı bir konsantrasyon sunuyor. Bal ve balmumunun değerli botanik yağlarla buluştuğu içerik cildin acil durum çağrısına anında yanıt veriyor, cildi onarıyor ve rahatlatıyor. Aynı zamanda manikür ve pedikür sırasında tırnak etini yumuşatıp tırnağa bakım yapıyor ve el-ayak bakımının vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.

Alüminyum kutusuyla hem orijinal bir görünüm, hem de pratik bir kullanım sunan Nuxe Onarıcı Super Balm, gün boyunca makyaj çantanızın vazgeçilmezlerinden biri olmaya aday. Her an kurtarıcınız olacak ürün, botanik yağlarla balmumunun birleşiminden doğan eşsiz dokusuyla da yapışkan olmayan, deride kısa sürede emilen bir formül sunuyor. Bu tensel kullanım keyfi nektar, çiçek balı, mimoza ve vanilya notalarıyla zenginleşen, büyüleyici bir kokuyla harmanlanarak benzersiz bir cilt bakım deneyimi vadediyor.

Tüm ailenin kurtarıcısı

Bu doğal ve eşsiz, çok amaçlı cilt bakım mucizesi ailenin tüm üyelerine hitap ediyor: Dermatolojik gözlem eşliğinde farklı yaş gruplarında test edilen Nuxe Onarıcı Super Balm, 36 aydan itibaren çocuklara da güvenle uygulanabiliyor.

Fiyat: 60 TL 

Bal Özlü Dudak Balsamı - Ultra besleyici ve onarıcı

Dudak balsamı yenilenen formülüyle kuru ve yıpranmış dudaklar için daha güçlü ve onarıcı. İçeriğindeki akasya balı, değerli botanik yağlar, balmumuna eklenen Shea yağı ve Propolis Oleoaktifleri dudakları nemlendirmek, yumuşatmak ve gerginlik hissini azaltmak için mükemmel! Orijinal formülün o benzersiz imza dokusu ve kokusu, zengin, tende eriyen yapısıyla ve sabit yağların doğal kokusuyla çok tanıdık ve her uygulamada kullanım keyfi garantili!

Fiyat: 40 TL 

Ultra Rahatlatıcı Vücut Kremi

Kuru ve hassas ciltlerin olmazsa olmazı bu vücut kremi, yoğun yapısına rağmen cilt tarafından hızlı bir şekilde yeni emilen formülüyle anında rahatlama sağlıyor.
%95,5 doğal içeriği bal, Shea yağı, değerli botanik yağlar (pirinç kepeği ve susam) ve Argan yağı ile cildi besliyor ve geride saten yumuşaklığı bırakıyor. Kadifemsi yumuşaklığa sahip bitirişiyle olağanüstü bir formüle sahip olan Ultra Rahatlatıcı Vücut Kremi kalıcı bir rahatlık hissi sunuyor!

Fiyat: 95 TL

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Türkiye haziran ayında yağışa doydu

Türkiye bu yılın haziran ayında geçmiş yıllara ait ortalamaların yüzde 64 üzerinde yağış aldı. Haziranda en fazla yağış, ortalamanın yüzde 251 fazlasıyla Ege Bölgesi'ne düştü.

İZMİR (AA) - HALİL ŞAHİN - Türkiye'de bu yıl haziran ayında, geçmiş yıllara ait ortalamaların yüzde 64 üzerinde yağış gerçekleşti. 

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, haziran ayı yağış miktarı ortalaması metrekareye 30,8 kilogram olan Türkiye'de, 1-30 Haziran 2018 arasında metrekareye 50,5 kilogram yağış düştü.

Ülke geneli, 2017'nin aynı döneminde ise metrekareye 36,8 kilogram yağış aldı. Böylece bu hazirandaki yağış miktarı geçen yıla göre yüzde 37,2, uzun yıllar ortalamasına göre ise yüzde 64 arttı.

En fazla yağış Ege'ye

Haziran ayında en fazla yağışı metrekareye 67,8 kilogram ile Ege Bölgesi aldı. Uzun yıllar haziran ayı yağış ortalaması 19,3 kilogram olan Ege'deki artış ortalama değerin yüzde 251 fazlası şeklinde gerçekleşti.

Ege'ye geçen sene aynı dönemde 39 kilogram yağış düştü. 2015 yılının haziran ayında 76 kilogram yağış alan bölge, 2018 yılı haziran ayında son 37 yılın en yağışlı ikinci haziran ayını yaşadı.

Bölgede 2015 yılının haziran ayında 5 olan yağışlı gün sayısı da bu haziran ayında 8'e çıktı.

Ege Bölgesi'ni metrekareye 62,9 kilogram ile Marmara, 61,3 kilogram ile Karadeniz, 56,1 kilogram ile Akdeniz, 47,4 kilogram ile İç Anadolu, 41 kilogram ile Doğu Anadolu, 15,6 kilogram ile Güneydoğu Anadolu takip etti.

Haziran ayında en fazla yağış alan il ise Rize oldu. Rize'de metrekareye 99,7 kilogram yağış düştü. Ez an yağış ise Mardin'de görüldü. Mardin'deki yağış miktarı metrekareye 10,7 kilogram oldu.

Aydın 38 yılın en yağışlı haziranını yaşadı

En fazla yağış alan Ege illerinden Aydın ise son 38 yılın en yağışlı haziran ayını yaşadı.

Ortalama haziran ayı yağış miktarı 10,5 kilogram olan kente geçen ay yüzde 345'lik artışla 47 kilogram yağış düştü.

İzmir de son 38 yılın en yağışlı ikinci haziranını yaşadı. Haziran ayı ortalama yağış miktarı ise 9,3 olan kente yüzde 408'lik artışla 47,2 kilogram yağış düştü. İzmir geçen yılın haziranında 52 kilogram yağış almıştı.

"Bir aylık yağışı bir kaç saatte aldığımız oluyor"

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Latif Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küresel ısınmanın, haziran ayındaki yağışların özelliklerini etkilediğini söyledi.

Sera etkisi nedeniyle ısınan atmosferin alt tabakasının üzerinden soğuk hava kütleleri geçişinin konvektif yağışlara yol açtığını vurgulayan Gültekin, "Bu yağışlar geniş bir sistem yağışı değil, genellikle yerel noktalarda etkili oluyor. Bu yağış sistemleri hızlı gelişiyor ve kısa sürede ciddi yağışlar bırakıyor. Bazen bir aylık yağışı birkaç saatte aldığımız oluyor. Önümüzdeki sürecin kaçınılmaz karakteristiği budur. Gelecek yıllarda da konvektif yağışların artacağı yönünde beklenti var." diye konuştu.

"Yağışların şiddeti artıyor"

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Çukur da karbon salınımının sanayi devriminden bu yana yüzde 40 artması, şehirlerin büyümesi sonucu etrafında ısı adaları oluşması gibi nedenlerle dünyanın ortalama sıcaklığında 1 derecelik artış görüldüğünü ifade etti.

Dünyadaki sıcaklık artışı nedeniyle Türkiye'de yağışlı gün sayısının azaldığını kaydeden Çukur, şu bilgileri verdi:

"Ülkemizin güneyindeki sıcak hava Türkiye'ye doğru çıktı. Bu etki mevsimlerde gecikmelere neden oldu. Hazirandaki yağışlar ise mevsimlerdeki gecikmeden kaynaklı. Dolayısıyla Türkiye'de yağışlı gün sayısı azalsa da bu kez şiddetinin arttığını görüyoruz. Şiddetli yağışlarda su toprakta emilmediğinden sellere neden oluyor. Ayrıca yağmur şeklindeki yağışların şehirler üzerindeki ısı adaları nedeniyle yere düşmeden atmosfere birkaç kez yükselmesi sonucu dolu yağışları görülüyor."

Haber tarihi: 08 / 07 / 2018
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Türk askerinin mazluma umut olan kahramanlığı ifadelerde
Sonraki: Dünya Kupası'nda favoriler eleniyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com