Günlük Gazeteler

Hava Durumu

İSTANBUL

Bülten

Rêve de Miel® serisinden bal ve değerli botanik yağlar ile kuru ciltlere mucizevi bir dokunuş!

Nuxe'ün en sevilen serilerinden, bal özlü Rêve de Miel® serisinin formülü Propolis Oleoaktifleri ve Shea Yağı ile zenginleştiriliyor ve yepyeni ürünler ile genişliyor. Ballı içeriğiyle onarıcı Super Balm kuru ve hassas ciltler için acil durumların kurtarıcısı olarak aileye katılıyor. Ultra besleyici ve onarıcı dudak balsamı ve ultra rahatlatıcı vücut kremi ise yenilenen formülleriyle her zamankinden daha güçlü ve onarıcı!

Ballı içeriğiyle onarıcı Super Balm

Cildinizin kuru ve hassas bölgelerinin yeni kahramanı

Cildin yanaklar, burun kenarları, dirsekler ve topuklar gibi kuru ve hassas bölgeleri özel bakıma ihtiyaç̧ duyar. %97 doğal içerikli formülüyle Nuxe Onarıcı Super Balm, besleyici
ve onarıcı bir konsantrasyon sunuyor. Bal ve balmumunun değerli botanik yağlarla buluştuğu içerik cildin acil durum çağrısına anında yanıt veriyor, cildi onarıyor ve rahatlatıyor. Aynı zamanda manikür ve pedikür sırasında tırnak etini yumuşatıp tırnağa bakım yapıyor ve el-ayak bakımının vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.

Alüminyum kutusuyla hem orijinal bir görünüm, hem de pratik bir kullanım sunan Nuxe Onarıcı Super Balm, gün boyunca makyaj çantanızın vazgeçilmezlerinden biri olmaya aday. Her an kurtarıcınız olacak ürün, botanik yağlarla balmumunun birleşiminden doğan eşsiz dokusuyla da yapışkan olmayan, deride kısa sürede emilen bir formül sunuyor. Bu tensel kullanım keyfi nektar, çiçek balı, mimoza ve vanilya notalarıyla zenginleşen, büyüleyici bir kokuyla harmanlanarak benzersiz bir cilt bakım deneyimi vadediyor.

Tüm ailenin kurtarıcısı

Bu doğal ve eşsiz, çok amaçlı cilt bakım mucizesi ailenin tüm üyelerine hitap ediyor: Dermatolojik gözlem eşliğinde farklı yaş gruplarında test edilen Nuxe Onarıcı Super Balm, 36 aydan itibaren çocuklara da güvenle uygulanabiliyor.

Fiyat: 60 TL 

Bal Özlü Dudak Balsamı - Ultra besleyici ve onarıcı

Dudak balsamı yenilenen formülüyle kuru ve yıpranmış dudaklar için daha güçlü ve onarıcı. İçeriğindeki akasya balı, değerli botanik yağlar, balmumuna eklenen Shea yağı ve Propolis Oleoaktifleri dudakları nemlendirmek, yumuşatmak ve gerginlik hissini azaltmak için mükemmel! Orijinal formülün o benzersiz imza dokusu ve kokusu, zengin, tende eriyen yapısıyla ve sabit yağların doğal kokusuyla çok tanıdık ve her uygulamada kullanım keyfi garantili!

Fiyat: 40 TL 

Ultra Rahatlatıcı Vücut Kremi

Kuru ve hassas ciltlerin olmazsa olmazı bu vücut kremi, yoğun yapısına rağmen cilt tarafından hızlı bir şekilde yeni emilen formülüyle anında rahatlama sağlıyor.
%95,5 doğal içeriği bal, Shea yağı, değerli botanik yağlar (pirinç kepeği ve susam) ve Argan yağı ile cildi besliyor ve geride saten yumuşaklığı bırakıyor. Kadifemsi yumuşaklığa sahip bitirişiyle olağanüstü bir formüle sahip olan Ultra Rahatlatıcı Vücut Kremi kalıcı bir rahatlık hissi sunuyor!

Fiyat: 95 TL

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Çinli bankaların varlığı büyük, küresel görünürlüğü küçük

"Dünyanın en büyük 10 bankası" arasında ilk 4 sırada yer alan Çinli bankalar, yaklaşık 14 trilyon dolarlık varlıklarına karşın uluslararası piyasalarda fazla varlık gösterememeleriyle de dikkati çekiyor.

BERLİN (AA) - Varlıkları açısından birçok Batılı bankayı geride bırakan Çin bankaları, uluslararası piyasalarda fazla varlık gösterememeleriyle de dikkati çekiyor. Toplam varlıkları 37 trilyon doları bulan Çinli bankaların sadece yaklaşık 1 trilyon doları başka ülkelerde bulunuyor. 

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, istihdam, bilanço ve ölçek değerleri, Çin piyasasındaki ağırlıklarıyla sistemi domine eden 4 Çinli büyük bankanın toplam varlığı ülke ekonomileriyle yarışıyor.
Dünyanın en büyük 10 bankası arasında ilk 4 sırada Çinli bankalar yer alıyor. Toplam varlık açısından dünyanın en büyük bankası olan Industrial & Commercial Bank of China'nın (ICBC) bu yılın ikinci çeyrek sonu itibarıyla toplam varlığı 4 trilyon 120 milyar dolar olarak gerçekleşti. ICBC'yi, 3 trilyon 440 milyar dolarlık varlığıyla China Construction Bank Corporation takip ediyor.Listede 3. sırada yer alan Agricultural Bank of China'nın toplam varlığı 3 trilyon 310 milyar dolar olurken, Bank of China (BOC) 3 trilyon 60 milyar dolarlık varlığıyla 4. sırada.

4 bankanın toplam varlığı, Çin GSYH'sinin üzerinde

Dünyanın en büyük 10 bankası içinde yer alan 4 Çin bankasının toplam varlığı 14 trilyon dolara ulaşıyor.
Dünyanın en büyük 4 Çin bankasının toplam varlığı, yaklaşık 13 trilyon dolarlık Çin GSYH'sinin üzerine çıkarken, 20 trilyon dolarlık ABD GSYH'sinin de 3’te ikisini aşıyor. Söz konusu bankaların toplam varlığı, yaklaşık 700 milyar dolarlık Türkiye GSYH'sinin ise 20 katına karşılık gelmekte.
2 trilyon 700 milyar dolarla Japon Mitsubishi UFJ Financial Group Çinli bankaları takip ederken, altıncı sırada 2 trilyon 610 milyar dolar ile Fransız BNP Paribas yer almakta. İngiliz HSBC bankası 2 trilyon 610 milyar dolar ile yedinci, ABD’li JP Morgan 2 trilyon 590 milyar dolarla sekizinci, Bank of America 2 trilyon 290 milyar dolarla dokuzuncu ve 1 trilyon 910 milyar dolarla Citigroup onuncu sırada. İlk 10'da yer alan bu bankaların toplam varlıkları ise 14 trilyon 710 milyar dolara denk geliyor.

Çin’in "Bir Yol Bir Kuşak Projesi"ni destekliyorlar

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu'nun istatistik bilgilerine göre, bu yılın temmuz ayı sonu itibarıyla Çinli bütün bankaların toplam varlıkları 254.3 trilyon yuana (37 trilyon dolar) ulaşırken, yükümlülükleri de geçen yıla göre yüzde 7,5 artarak 233,8 trilyon yuana (34 trilyon dolar) yükseldi.

Çin Devlet Döviz İdaresi'ne (SAFE) göre geçen yılın sonunda Çinli bankaların toplam dış finansal varlıkları 1 trilyon doların altında kalarak 998 milyar dolar oldu. Bankaların dış yükümlülükleri de 1 trilyon 280 milyar olarak gerçekleşti.

2014’te ilk ATM’sini Çin dışında Hong Kong'da hizmete sokan ICBC, uluslararası operasyonları göz önüne alındığında dünyada 61'inci sırada yer alıyor.
ICBC Çinli şirketlerin küresel açılımlarına destek verirken, öteki Çinli bankalarla Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in 2013 yılında ortaya attığı Bir Yol Bir Kuşak Projesi’ni (OBOR) de destekliyor. ICBC, Çin’in kuşak girişiminde 212 projeye yaklaşık 68 milyar dolar destek veriyor. BOC de bu projede 500’den fazla tasarıyı inceleme altında tutarken, banka son üç yılda 100 milyar dolar civarında yabancı hükümetlere borç verdi.

Haber tarihi: 17 / 10 / 2018
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Duayen foto muhabiri Ara Güler hayatını kaybetti
Sonraki: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşıyla görüştü
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com