Günlük Gazeteler

Hava Durumu

İSTANBUL

Bülten

Sonbahar renkleri gözleri ön plana çıkarıyor

essence ile yazın parıltısı sonbaharda da üzerinizde

Yaz mevsimi yerini yavaş yavaş sonbahara bırakırken, doğa ile birlikte ışık da değişiyor. Yaz güneşinin yüzümüzdeki ışıltısı hala devam ediyor ancak sonbahara özgü renk ve tonlar yüzde en başta gözlerde kendini gösteriyor. essence’nin “Good vibes good memories” koleksiyonu mevsim geçişine özel renk ve özellikleriyle göz makyajında ışıltılı vurgular yaratıyor.

Sonbaharla birlikte güneş ısıtmaya devam ederken, sıcak renklerin pırıltıları da gözlerde yansımaya devam ediyor. Mevsim geçişinde gün içinde değişen ışık ve hava durumu ruh halimizi biraz etkilese de essence’nin “Godd vibes good memories” koleksiyonunda yer alan aydınlatıcı, maskara, göz farları ve vücut spreyi ile mevsime hızla uyum sağlayarak, yazın ışıltısını gözlerinizde taşıyabilirsiniz.

 

Yüzünüz ışıldamaya devam etsin

Sonbahar makyajının kalıcılığını artırmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için makyajınıza essence good vibes good memories vücut spreyi ile başlayabilirsiniz. Vücut spreyi tazelik veren çiçeksi ve meyvemsi kokusuyla yalnızca yüzünüze tazelik ve pembelik kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda genel görünümünüzü de tamamlar. Yüzünüze yazdan kalma hafif ışıltılı bir görünüm vermek için ise aydınlatıcıları kullanmanız doğru bir tercih olacak. essence’in good vibes good memories duo aydınlatıcısı iki renkten oluşan çiçek deseniyle cildinize göz alıcı bir parlaklık kazandırır. Duo aydınlatıcıyı yanaklara, kaş altına ve burun ucuna uygulayın ve sonbaharın coşkusunu yüzünüze yansıtın. 

 

Gözlerde çarpıcı tonlar ve parıltılar

Etkileyici sonbahar makyajının en önemli bölümünü gözler oluşturuyor. essence good vibes good memories göz paleti de sonbahar renklerini içiren göz makyajınız için güzel bir alternatif olacak. Pembe, bakır ve gold tonları arasında değişen dokuz parıltılı far ile sonbaharın renklerini gözlerinizde vurgulayabilirsiniz. Yumuşak bir dokuya sahip olan farları birbiriyle karıştırabilir ve kolayca dağıtarak yaratıcılığını gösterebilirsiniz. Göz makyajını tamamlamak için gereken essence good vibes good memories volume stylist 18H curl & hold mascara ise gözlerinize parlak ve etkileyici bir görünüm sağlayarak gün boyu gözlerinizin ışıltısını yansıtmanıza yardımcı olacak.


essence good vibes good memories vücut spreyi fiyatı: 26,98 TL

essence good vibes good memories duo aydınlatıcı fiyatı: 26,98 TL

essence good vibes good memories göz paleti fiyatı: 38,95 TL

essence good vibes good memories volume stylist 18H curl & hold mascara fiyatı: 23,25 TL

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Elektrik sektörüne kadın ustaların eli değecek

 “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi ilk mezunlarını verdi

Günsan Elektrik’in erkeklerin ağırlıkta olduğu elektrik sektöründe kadınlar için yeni çalışma alanları yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi ilk mezunlarını verdi. 3 ay boyunca 508 saatlik teori ve pratik eğitimlerini başarıyla tamamlayan 13 kadın elektrik ustasına sertifikalarını Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia verdi.

Günsan Elektrik’in Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi işbirliği ile yürüttüğü “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi ilk kadın elektrik ustalarını yetiştirdi. 3 aylık 508 saatlik teorik ve pratik eğitim kapsamında elektrikçiliğin temellerini öğrenerek, sahada uygulama da yapan 13 kadın, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak "Kuvvetli Akım Tesisatçısı” sertifikası almaya hak kazandı. Günsan Elektrik merkez ofisinde düzenlenen törende kadın ustalara sertifikalarını Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia takdim etti.

Kadınlar elektrik sektöründe tabuları yıkacak

Hayatı Aydınlatan Kadınlar projesi ile elektrik sektörü gibi erkeklerin yoğun olduğu bir sektörde kadın erkek fırsat eşitliğine katkı sunmak istediklerini söyleyen Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia, çalışmayan ve iş sahibi olmak isteyen kadınlara yeni iş alanları açmayı hedeflediklerini belirterek, “Günsan Elektrik olarak geliştirdiğimiz yenilikçi ürün ve çözümlerimizle sektörümüzde ilklere imza attığımız gibi pazarın geleneksel yapısını da değiştiriyoruz.  Bu anlamda bizim vizyonumuzla son derece örtüşen bu projeyle ülkemize, ekonomiye, toplumumuza ve sektörümüze değer katmak istedik. Ülkemizde kadınların işgücüne katılımı OECD ülkeleriyle karşılaştırıldığında hala biraz geride. Hem bu farkı kapatmaya yardımcı olmak hem de kadınlar için yeni iş alanları yaratmak amacıyla Hayatı Aydınlatan Kadınlar projesini hayata geçirdik. Üsküdar’da kendi imkanlarıyla bir dükkan açarak elektrikçilik mesleğini icra eden Hanife Kaymaz, bizim projemizin ilham kaynağı oldu. Hanife Kaymaz gibi örneklerin çoğalması, tabuların yıkılması ve sektörün erkek sektörü algısının ortadan kalkması açısından çok önemli. Biz, Günsan Elektrik olarak bir adım attık. Bu adımın devamının gelmesi, bu tür girişimlerin diğer kuruluşlara da örnek olması ve daha geniş kitlelere ulaşması en büyük arzumuz.” diye konuştu.

Törende konuşan İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi Şube Müdürü Saliha Önen ise, Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi’nin sürdürülebilir istihdama sağladığı katkılardan söz ederek,  projenin ilk mezunlarını kutladı. Proje eğitimlerini veren Samandıra Teknik Meslek Lisesi öğretmenleri de kadın usta adaylarının kısa sürede umduklarından çok fazla yol aldıklarını belirtti.

 “Erkek egemen sektörde kendimi kabul ettirdim”

İstanbul Üsküdar’da 9 yıl önce kendi imkanlarıyla açtığı dükkanında elektrikçilikle uğraşan Hanife Kaymaz da sertifikalarını alan kadın ustaları tebrik ederek, onlara istedikleri işi yapmaktan asla geri durmamalarını tavsiye etti. İşini yapmak için erkek gibi davranmadığını ve bir kadın olarak kendini kabul ettirdiğini söyleyen Kaymaz, “Her işin zorlukları vardır ancak önemli olan istemek ve zorluklara rağmen devam etmektir. Hayatı Aydınlatan Kadınlar projesi bu yüzden çok kıymetli. Çünkü bu mesleğe hevesli kadın arkadaşlarım Günsan Elektrik sayesinde kapsamlı bir eğitim aldılar.  Ben işlerini en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum.” dedi.

Günsan Elektrik’in hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesinin ilk etabında yaşları 20-45 arasında değişen, iş arayan ve çalışmak isteyen 13 kadın eğitim aldı ve mezun oldu. Proje önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.

Haber tarihi: 16 / 08 / 2019
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İnanç Karaduman’dan
 maxi single
 SENDEN İBARET
Sonraki: Morgdan ilham aldı “EX” i yazdı!
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com