HABER Rusya'dan Kritik Türkiye Açıklaması - Son Saat Gazetesi - Son Saat

Rusya'dan Kritik Türkiye Açıklaması

Türkiye’nin önce ABD ardından Rusya ile vardığı mutabakat kapsamında, Suriye’nin kuzeyindeki PYD-YPG’li teröristlerin çekilmesiyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı ‘operasyon’ açıklaması büyük ses getirmişti.

Çavuşoğlu Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı açıklamada, “Biz iki ülkeyle de beş gün içinde mutabakata vardık. ABD ve Rusya mutabakatın gereğini yaptılar mı, hayır yapmadılar. Biz üzerimize düşeni yaptık. Burada netice alamazsak tıpkı Amerika ile yaptığımız gibi yine gereğini yapacağız. Terör tehdidini mutlaka temizlememiz lazım. Eğer buralar temizlenmezse harekatı başlatacağız” ifadelerini kullanmıştı.

‘NEREDEYSE TAMAMLANDI’

Rusya Savunma Bakanlığı, Çavuşoğlu’nun sözlerinin şaşkınlık yarattığını belirtirken, konuyla ilgili bir açıklama da bugün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan geldi.

Reuters’ın TASS ve RIA’ya dayandırdığı haberine göre Lavrov, “Suriye’nin kuzeyindeki Kürt güçlerinin çekilmesi neredeyse tamamlandı. Ankara bize Suriye’de yeni bir operasyon planlamadıklarını söyledi” dedi.

Haber tarihi: 20 / 11 / 2019
Haber Yorumları: 0
Önceki: Ak Parti'de Değişim Başlıyor
Sonraki: Son Gün 1 Ocak! Milyonları İlgilendiren Belge Artık Zorunlu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com