Hoşgeldiniz  

KANAL İSTANUL/KATARLI ARSA SAHİPLERİ ve PAVLOVUN KÖPEKLERİ.

AYHAN KÖSEOĞLU | 28 Aralık 2019 | Köşe Yazıları


facebook
AYHAN KÖSEOĞLU
ayhan.koseoglu@sonsaat.com.tr

KANAL İSTANUL/KATARLI ARSA SAHİPLERİ ve PAVLOVUN KÖPEKLERİ.

                Antalya,Fethiye,Kuşadası veya diğer Ege ve Akdeniz bölgesindeki İl ve ilçelerde yerleşik yaşayan tanıdıklarınız varsa sormanız mümkün.

                Şu anda Bu bölgelerde binlerce ve hatta onbinlerce mülk sahibi Alman,İngiliz,Rus,Fransız var.

Bunlar taşınmazların malikleri ve buralarda yaşamaktalar.

Hatta öyle siteler  var ki; o sitelerde Türkler azınlıkta kalmış durumdalar site yönetim toplantıları Almanca,İngilzice yapılıp tutanaklar dahi Almanca veya İngilizce tutulmakta.Bu konuda Mahkemeye intikal etmiş vakalar dahi bulunmakta.

Mevcut yasalarımız buna izin vermekte.Yani Mülk edinmeye izin vermekte yoksa Almanca veya İngilizce,Türkçe dışında bir dilde Genel kurul yapıp tutanaklarıda gene Türkçe dışında bir dilde tutulması yasak.

Bu mülk edinmeler bizim Basınımız ve Batı karşısında ezik bazı Cumhuriyetçilerimiz  tarafından da mutlulukla karşılanmakta.Avrupalılar yatırım yapıyor diye de manşet atmaktalar.

Ama iş Arap,Türkmen,Afgan veya başka bir Doğu halkından yatırımcının Türkiyeden mülk almasına gelince aniden bu kişilerin milliyetçilik damarları kabarıp kıyametler kopmakta.

İstanbulda Kanal İstanbul güzergahında veya geçmesi muhtemel bölgede Katar lı birkaç kişi taşınmaz almış diye kıyamet koparıyorlar.

Katarlılar nasıl olurda taşınmaz alırmış.Memleket Araplara peşkeş çekiliyormuş.

Kardeşim siz katarlı bir yatırımcı olsanız nereden arsa alırdınız.

Bu katarlılarında Türkiyede danışmanları var.Çalıştıkları emlak ofisleri var.İnsanları doğru yatırıma yönlendirmekte bu adamların işi.Katarlılarda tabiki geleceği olan karlı yatırımları öncelik sırmalamasına alacaklar.

Bunun dışında Katarlıların arsa almasının ne sakıncası var.Yani bir Alman veya İngilizin Almasından daha fazla sakıncalı neyi var.Alman ve/veya ingilizin taşınmaz almasını mutlulukla karşılarken Katarlının almasını kabus derecesinde tepkiyle karşılamak niye.

Memleketin Tüm imkanlarını senelerce Almanı,İngiliz,Fransızı ,Amerikalısı kökünden sömürüp götürüken Kızlarınızı onlara vermek için binbir takla atarken Müslüman Katarlının hiçbir şeyi götürmeden sadece Arsa alması,petrolden veya Batı Avrupadaki yatırımlarından kazandığı para ile memelekette arsa alması neden bu kadar facia oluyor onu açıklamak lazım.

Yoksa Batılı ağa babalarınızın bir yerlerdeen manüpile etmesi ile sizin boş kafanızda düşünmeden, sahibinin sesini duymuş Pavlovun köpekleri gibi reflekslemi hareket ediyorsunuz..

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2019 SON SAAT GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle