logo

15 Şubat 2020

Xiaomi Mi-10, Bir Dakikada 30 Milyon Dolarlık Satış Yaptı

Xiaomi Mi-10, Bir Dakikada 30 Milyon Dolarlık Satış Yaptı

Xiaomi’nin Mi 10 modeli uzun zamandır teknoloji severler için piyasaya çıkması bekleniyordu. Bugün itibariyle satışa sunulan telefon ilk gün ilk dakika itibariyle bir rekora imza attı. Xiaomi’nin amiral gemisi telefonun 50 bin adetten oluşan ilk partisi 1 dakika içerisinde tükendi.

2020’nin en çok beklenen telefonlarından biri olan Xiaomi’nin Mi-10 modeli dün Çin’de düzenlenen etkinlikte tanıtılmıştı. Markanın amiral gemisi 14 Şubat (bugün) itibarıyla satışa sunuldu.

Xiaomi tarafından yayınlanan resmi verilere göre akıllı telefonun ilk partisi 1 dakika içerisinde satıldı. Xiaomi Mi 10 serisi 570 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürüldü. Şirket tarafından açıklanan veriler 50 bin adetinin satıldığı yönünde. Dolayısıyla yaklaşık olarak Satışlardan elde edilen gelirin 28.6 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Dünkü tanıtımın ardından büyük online alışveriş siteleri Xiaomi Mi 10 için ön sipariş almaya başlamıştı. Şu anda satış yapan bu sitelerin tümünde cihazın tükendiği görülüyor.

Xiaomi Mi 10’un bir sonraki partisinin ise ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Şirket tarafından yapılan açıklamada Xiaomi Mi 10 Pro modeli ise 18 Şubat 2020 tarihinde satışa sunulacağı belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ