logo

29 Şubat 2020

İstanbul’da gece vapur seferleri başladı

İstanbul’da gece vapur seferleri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı kararla, Şehir Hatlarının vapurları ilk gece seferlerini gerçekleştirerek hizmet vermeye başladı.Vapurlar, cuma ve cumartesi geceleri, dört iskeleden iki yaka arasında yolcu taşıyacak.

İstanbul’da metro ve metrobüslerin ardından vapurlarda gece seferlerine başladı. Dün itibariyle ilk  vapur hatlarını seferleri yapılırken vatandaşların vapuru yoğun olarak kullandığı görüldü. 

28 Şubat 2020 Cuma gecesinden itibaren İstanbul’da cuma ve cumartesi geceleri olmak üzere 4 iskeleden 2 yaka arası karşılıklı olarak seferler gerçekleştirilecek. Yeni gerçekleştirilen uygulama kapsamında Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden Cuma ve Cumartesi gecesi seferler yapılacak.
Gece saatlerinde yapılan seferlerde vatandaşların vapurları yoğun olarak kullandığı görüldü.

İMAMOĞLU KARARI BÖYLE DUYURMUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı açıklamada gece vapur seferlerinin bu Cuma gününden itibaren başlayacağını duyurdu.

İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

Gece vapur seferleri başlıyor… Yolculara kesintisiz ulaşım hizmeti vermeyi amaçladığımız yeni uygulamaya göre; Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden cuma ve cumartesi geceleri seferler yapılacak. İlk sefer bu cuma…

Share
#

SENDE YORUM YAZ