logo

ESED BÜYÜK KAYIP VERDİ.

ESED BÜYÜK KAYIP VERDİ.
Esed Rejimi Ve iran-Rusya Destekli paralı milisler den 2000 den fazla kayıp var..

TSK VE Suriye Milli orusunun yaptığı operasyon sonucu Esed rejimi ve rus Paralı milisleri büyük kayıplar verdi.

Suriyedeki rejim yanlısı kaynaklar ve Sosyal medya hesaplarından alınan bilgilere göre Suriye ve Rusya,bir gün içinde 2000 den fazla Suriye askeri ve Rus Askeri kaybetti..

Bugün Rejim sayfalarının yazdıklarından bazıları:

Bugün İdlib’in güneyinde Muhalif güçler Özel Kuvvetlere bağlı 25.Tümen’den 16 Rejim askerini esir aldı ve Rejim güçleri geri çekilmek zorunda kaldı.

Türkiye muhalif güçlere sınırsız ATGM füzeleri desteği sağlıyor bugün 6 saat içinde 5 Tank imha ettiler, ayrıca TSK ve Milli Ordu İdlib’e bağlı Keferbattih hattında 70 Rejim askeri öldürdü cesetleri kaldıramıyoruz.

Türk F-16 savaş uçakları Türkiye içinden Rejim hedeflerini vurdu onlarca Rejim misli öldürüldü.

Maaret Numan’da Rus ve Rejim’in operasyon odası vuruldu onlarca Rejim ve Rus paralı askerleri Wagner Milisleri etkisiz hale getirildi, gerçekleştiren saldırıda üst düzey 5 Rus subayı etkisiz hale getirildi, öldürülen Rus subayların isimleri:
Nikolay Karsky
Mikail Alexiv
Gostaf Douglas
Semed bay Ndarov
Patrick Gordon
Yohan Ehrenorot

TSK İdlib’in güneyinde yer alan Rejim’e bağlı 4.Tümen Curin eğitim kampını Kasırga füzeleri ile vurdu.

Siha’lar Serakib doğusundaki Duveyr hattında rejime ait bir tankı imha etti ve yine Duveyr hattında 3 adet T-90 Rus imha edildi.

Rejime bağlı Cumhuriyet Muhafızları 124.tugay komutanı Tuğgeneral Burhan Rahmun TSK nın Han es-Subül’e düzenlediği Siha’larla hedef aldığı saldırıda öldürüldü.

TSK ve Milli Ordu Siha’lar ve top atışları ile Han es-Subül’den Serakib bölgesine rejim takviye için giden konvoyu hedef aldı yapılan havadan ve karadan saldırıda 130 Rejim milisi öldürülürken Rejim generallerinden Tuğgeneral Hasan el-Hasan, General Mahmud İsmail öldürüldü.

TSK Siha’ları Serakib bölgesinde RusHava savunma sistemi “Basnter” rampasını imha etti, cesetler halen yollarda atılı.

Siha’larımız Maaret Numan hattında rejim konvoyunu hedef aldı,yapılan hava harekatında onlarca Rejim askeri ve Albay Mazen Faravati öldürüldü.

TSK Siha’larla Han es-Subül başta olmak üzere birçok Rejim hedefini imha etti son olarak Halep güneyinde yer alan el-Kimari’de Rejim operasyon odasını hedef aldı.

TSK Halep doğusundaki Sifire bölgesinde Savunma sanayi ve Bilimsel araştırmalar merkezini ve rejimin mühimmat depolarını balistik füzelerle vurdu, bölgede büyük patlamalar yaşanıyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ