logo

29 Şubat 2020

Çaykur Rize kaptanı Orhan Ovacıklı’dan TFF’ye tepki

Çaykur Rize kaptanı Orhan Ovacıklı’dan TFF’ye tepki

Çaykur Rizespor’un Trabzonspor ile deplasmandaki karşılaşması öncesinde takım kaptanı Orhan Ovacıklı, yayıncı kuruluşta şehitlerimize rahmet dilerken maçların ertelenmemesine tepki gösterdi.
Tecrübeli futbolcu, İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerimizi rahmetle anarken, bu hafta maçların neden oynandığını anlamadığını belirtti.
Orhan, “Neden buradayız, neden bu maçı oynuyoruz, çok anlamlandıramadık. Bu oyun, hislerle oynayan bir oyun. Biz gol atınca sevinebilecek miyiz, Trabzonspor gol atınca sevinebilecek mi, zannetmiyorum. Trabzonspor milliyetçi bir şehirdir, buna da Rize kefil olur, aynı şekilde Rize de milliyetçidir ve buna da Trabzon kefil olur” diye konuştu.
Maç öncesinde karşılaşma ile ilgili olarak sadece “Maç işte” diyen 31 yaşındaki Orhan Ovacıklı, “İnsanın aldığı her rahat nefes, huzursuz ediyor insanı. Askerlerimiz şehit olurken burada maç konuşmamız, beni rahatsız ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, onlara karşı mahcubuz. İnşallah ülkenin ferdi olarak bu sorumluluklarımızı yerine getiririz” dedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ