logo

02 Mart 2020

Doğum günü partisinde facia!

Doğum günü partisinde facia!

29’uncu yaşını kutlamak için yakın arkadaşları ve kocasıyla doğum günü partisi veren ünlü blogger hayatının şokunu yaşadı. Üç kişinin ölümüyle sonuçlanan parti faciaya dönüştü. Akıllara durgunluk veren olay, Rusya’nın başkenti Moskova’da meydana geldi.

Dünyaca ünlü Rus blogger’ın doğum günü partisi faciayla bitti. Instagram’ın sevilen yüzü, ünlü influencer Ekaterina Didenko, 29’uncu ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte doğum gününü kutlamaya hazırlanıyordu.,

Ekaterina Didenko ve eşi Valentin Didenko, genç kadının yaşgünü partisi için yakın arkadaşlarını evlerine davet ettiler. Ancak başlarına gelecek felaketten habersizdiler.Sıcak bir atmosfer ve unutulmaz bir görüntü yaratmak isteyen Ekaterina’nın 32 yaşındaki kocası Valentin, yüzme havuzuna kuru buz olarak da bilinen karbondioksit buzu döktü. Valentin’in arzusu, yüzme havusundan buhar çıkartarak sıcak bir atmosfer yaratmak ve sıcak su havuzu görüntüsü vermekti.
Ancak Valentin’in bu girişimi hem kendi hayatına, hem de kendisiyle birlikte havuza giren iki arkadaşının yaşantısına mal oldu.

Parti davetlilerinden Natalia Monakova ve Yuri Alferov olay yerinde yaşamını yitirdi. Hem Natalia hem de Yuri, 25 yaşındaydı.
İki gencin de zehirli gazı soluduktan sonra ciğerlerinde oluşan akciğer ödemei nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Doğum günü sahibi Ekaterina, eşi Valentin Didenko ve gazı soluyan davetliler, olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Yoğun bakım ünitesine alınan Ekaterina ile ilgili “öldü” haberleri yayıldı ancak bu bilgi kısa sürede yalanlandı. Hastanedeki Ekaterina’ya yaşamını yitiren arkadaşları ve kocasının durumuyla ilgili hemen bilgi verilmedi. Ekaterina, takipçileri için bir video paylaşarak, kocasının da kendisi gibi yoğun bakımda olduğunu söyledi. Daha sonra Valentin’in hayatını kaybettiği bilgisi genç kadına verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ