logo

Kuzeninden darbe girişimi! Katil Esed’e Şam’da bayrak açtılar

Kuzeninden darbe girişimi! Katil Esed’e Şam’da bayrak açtılar

Türkiye’nin, Suriye’de 34 Türk askerinin şehit edilmesinin ardından başlattığı ‘Bahar Kalkanı’ harekatında Beşşar Esed güçlerine ağır darbe indirildi. Kayıpların önüne geçemeyen Şam yönetiminde, Esed’in liderliği tartışma konusu oldu. Esed’in kuzeni Ribal Rifat, bir lidere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı.

Esed’in kuzeni Ribal Rifat Esed’in katıldığı bir programda Suriye rejiminin yeni bir lidere ihtiyacı olduğunu söyledi. Esed’e karşı kuzenin başlattığı isyanı gazeteci Faysal Kasım duyurdu. Kasım yaptığı paylaşımda, Esed’in kuzeni Rifat Esed’in “Suriye’nin terörle mücadele edecek, düşmanı bozguna uğratıp zafer ve güvenlik sağlayacak bir lidere ihtiyacı var” dediğini aktardı. Rifat’in açıklamaları ‘darbe çağrısı’ şeklinde yorumlandı.

‘ŞAM’DA İSYAN’ İDDİASI

Türk ordusunun operasyonları sonrası ağır darbe alan Esed’e yönelik bir darbe yapılacağı öne sürülmüştü. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya atılan iddialarda Şam’da isyanın başladığı yönünde paylaşımlar yapılmıştı.

Türkiye, 27 Şubat’ta başlattığı ‘Bahar Kalkanı’ harekatını kararlıklıkla devam ettiriyor.

Faysal Kasım’ın sosyal medyadan paylaştığı mesaja çok sayıda destek yorumu geldiği görüldü. Şam’da gücünü günden güne kaybeden Esed’e karşı Şam’da yükselen tepkilerin yeni bir boyut kazanacağı bir süredir konuşuluyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ