logo

TOPRAK OLACAKSINIZ !

BÜLENT SARIDİKEN

BÜLENT SARIDİKEN
bulent.saridiken@sonsaat.com.tr

Ülke siyasetimiz, hiç şüphe yok ki 2002 yılından itibaren çok farklı bir anlayış ve ivme kazanarak bugünkü mevcut yapıyı  oluşturdu.  Ak parti Cumhuriyet tarihinden sonra ülkenin yükselme trendini büyük bir özveri ve samimiyet içerisinde, şahlanarak iman ve istiklal ruhu içerisinde sürekli devam ettirdi.

Tabi bu hizmet anlayışı diğer partilerde de neler oluyor? Sorusunu ve kendilerini sorgulamaya itti. Bununla beraber bu partilerde daha evvelki siyasi yapılarından kurtularak, göstermelikte olsa ‘’ülke çıkarlarını düşünüyoruz’’ anlayışına büründüler.  Bugün CHP’nin ve diğer muhalefet partilerinin içinde bulunduğu durum gibi. 

Ne yazık ki hem siyasi partilerin, hem de parti mensuplarının unuttuğu bir nokta var. Bu hayat, bu makamlar elbet ebedi değil ve bir gün son bulacak.

Yaptıklarınızın hesabı muhakkak sorulacak.

Haksızlığa uğratılanların hakları gerçek sahiplerine iade edilecek, zalimlerin yaptıklarının cezası verilecek. Kısacası zerre miktarı ne alacak kalacak ne de verecek duracak. Dünyayı ben yarattım edaları ile ortalığı kasıp kavuranlar korkularından kaçacak delik arayacak ama nafile iş işten geçmiş olacak. Allah kitabı Kuran’da bu durumda olanlar için azabın şiddetli olduğuna dair defalarca uyarıda bulunuyor.

Ama nafile.

Makamlar ve dünyevi hırslar gözleri  kör etmiş. İman terk edilmiş, insanlık unutulmuş. Müslümanlar bir birlerinin kuyusunu kazmaktan düşmanlarına karşı bir birlik oluşturamıyorlar. Kazanan yine Müslümanların düşmanları. Kaybeden de her zaman bizleriz. Bu ölü toprağını üzerimizden atmadığımız sürece de böyle olacak. Bizler hep ağlayıp onlar gülecek. Lakin buna vesile olan ve yardımda bulunan herkes bunun hesabını da verecek.

Buradan uyarıyorum. Gözlerinizi açın artık. Bir birinize karşı İslam’ın ölçüsü ve terbiyesi ile davranın. Makam ve para hırsını terk edip, mazlum ve yetime yardım edin. Zaten bunları yaptığınız sürece Allah yapılanları karşılıksız bırakmayacaktır. Unutmayın bir gün toprak olacaksın. Beden çürüyecek sadece amellerin kalacak. Vay o gün Allah’ın emir ve yasaklarına uymayanlara. İşte asıl onlar kaybeden ve ziyana uğrayanlardır.

Günümüzde çevremize bir bakalım. Hırsızlık almış başını tavan yapmış. Yapana bakıyorsun Müslüman. Hile kuran insan sayısı gün geçtikçe artıyor, yine bakıyorsun Müslüman. Kardeş kanı döken Müslüman, kardeşine tuzak kuran Müslüman, devletini soyan Müslüman. Kısacası her pislik Müslüman’da.  Amma velakin  gayr-ı Müslime bakıyorsun, yaşam tarzı tam bir Müslüman. Bir an önce kendimize çeki düzen vermeliyiz. Yoksa sonumuz hüsran, başımıza daha neler gelecek bilemeyiz.  

Allah bizleri aklı başında, ne yaptığını bilen kullarından eylesin. Amin.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YUNANİSTAN 116 YIL ÖNCE DE ANADOLU’YU İŞGAL ETMEK İSTİYORDU

  22 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  1.Dünya Savaşı başlar başlamaz Yunanistan İngiltere ve Fransa yanında Türklere karşı savaşa girmek istiyordu. İngilizler onları kullanmak istiyordu ki, her zaman yabancı askerleri kendi menfaatleri için savaşlarda kullanırlardı. Dönemin Yunan Başbakanı Venizelos 1914 Yazında Osmanlı halen savaşa girmemişken bile Türklerle savaşmak arzusu ile yanıp tutuşuyordu. Churchill 1914 Yazında Boğazları aşıp İstanbul’u işgal etme planlarını yaptırmıştı. Bu konuda da Yunan Askerlerine güveniyordu. Venizelos’ un savaşa girmesine Tarafsızlıktan yana olan ...
 • HİLELER VE HAİNLER !

  22 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Dünyada başka bir ülke yoktur ki bizim ülkemiz kadar ihanete uğrasın, bizim ülkemiz kadar hain barındırsın. Tarihin her döneminde bolca bu kalıptaki insanları barındırmış, beslemiş ve büyütmüşüz. Daha bugün bile içimizdeki hainlerin, ajanların haddi hesabı belli değil. 7 yıl önce ağaçları bahane ederek Türkiye'nin tüm değerlerine saldıran vandallar ve bu kaosu kullanan terör örgütlerinin ekonomiye verdiği zarar Gezi olaylarından sonraki 3 aylık dönemde 100 milyar dolarları aştı. Borsa, faizler, enflasyon ve işsizlik rakamları ile Türk ...
 • HER DERDİN DERMANI SABIR

  21 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Günlük hayatımızda monoton bir yaşam şeklini benimseyen bizlerin en çok sabra ihtiyacı var. Sabır beklemektir ,teslimiyettir ,nefsimizi törpülemektir. Her birimizin mücadele ettiği zorluklar var. Kimi hastalık ile kimi evladı ile kimi eşi kimi yokluk ile sınanır. İmtihana tabi tutulduğumuz, dünya hayatında en büyük sınavı sabrımız ile vereceğiz. Bizim zor dediğimiz ve bize karanlık görünen her şeyin aslında aydınlık olacağı aklımıza bile gelmez. Başımıza gelen her musibette yüreğimize bir acı çöreklenir, sanki dünya başımıza yıkılmış sanırız za...
 • GIDA ENFLASYONU

  21 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Gıda enflasyonunun önü ancak tarımda döviz ile üretip TL ile satıştan vazgeçilince kesilir. (TÜİK) Türkiye İstatistik Kurumu Ağustos ayına ilişkin Tarım ÜFE verilerini açıkladı. Ağustos'ta bir önceki aya göre yüzde 0,22 artışla 179,91 değerine ulaşan Tarım ÜFE, geçen yılın aralık ayına göre yüzde 9,25, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,36 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 13,74 yükseldiğini görüyoruz. Hemen buradan hareketle, geçtiğimiz günlerde bir TV programında Ekonomi Bakanımız Berat Albayrak program sunucusuna Siz maaşınızı dolarla...