logo

04 Mart 2020

Aracına aldığı kişiler hırsız çıktı!

Aracına aldığı kişiler hırsız çıktı!

İZMİR’de, taksi şoförü Mihdi Yedikardeş’in aracına aldığı kişiler hırsız, araca yükledikleri mallar da çalıntı çıktı. Polis baskınında hırsızlarla beraber gözaltına alınan Mihdi Yedikardeş, 52 gün tutuklu kaldıktan sonra, ilk duruşmada beraat etti. Yedikardeş, 1000 TL’si maddi olmak üzere, 3 bin 500 TL tazminat almaya hak kazandı. Yedikardeş, cezaevi sürecinin kendi açısından çok zorlu geçtiğini belirterek, “Orayı yalnızca çeken bilir, oraya giren bilir. Gerçekten çok zorluklar çektim. Benim çocuğum bana gelip, ‘Baba sen hırsızlık mı yaptın?’ dedi. Bu o kadar zoruma gitti ki, anlatamam.” diye konuştu.

Olay, 28 Aralık 2016’da Konak’ta meydana geldi. Çankaya semtinde taksi durağında çalışan Mihdi Yedikardeş’e, H.Y. (18), annesine ait bazı eşyalar olduğunu ve bunları taşıyacaklarını söyledi. H.Y. ile birlikte Şair Eşref Bulvarı’ndaki iş yerinin önüne giden Yedikardeş, aralarında plazma televizyon ve çeşitli elektronik eşyaların da olduğu eşyaları gördü.

H.Y., eşyaların başında bekleyen arkadaşı T.Ç. ile beraber, bu eşyaları taksiye yükledi. H.Y. ve T.Ç., şoförlüğünü Yedikardeş’in yaptığı taksiyle taşıdıkları eşyaları, Eşrefpaşa semtindeki B.E.’ye ait iş yerine yüklemeye çalışırken, kendilerine gelen ihbarı değerlendiren polis ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı. Polisin yaptığı çalışmada, H.Y.’nin annesine ait olduğunu söylediği malların, bir iş yerinden çalındığı belirlendi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında H.Y., T.Ç. ve B.E.’nin yanı sıra Mihdi Yedikardeş de gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yedikardeş, taksici olarak çalıştığını ve hırsızlık yapmadığını, malların çalıntı olduğunu bilmediğini, H.Y.’nin kendisine gelip, ‘Anneme ait mallar var, acil taşımalıyız’ dediğini söylese de diğer 3 kişiyle birlikte tutuklandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ