logo

İstanbul’da akıllara durgunluk veren olay!

İstanbul’da akıllara durgunluk veren olay!

Anadolu 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, müşteki Murat Sayın ve tutuksuz sanık Fatih Y. ile taraf avukatları katılırken, sanık Mehtap Baysal duruşmaya gelmedi.

“KUPONLARIN HEPSİNİ ELİMDE ALDI

Duruşmada söz alan müşteki Murat Sayın, 28 Şubat 2019 tarihinde Belçika’dan Türkiye’ye geldiğini anlatarak, “Mehtap hanım benim 7 yıllık arkadaşımdı. Beni havaalanından almaya gelmişti. Ertesi gün tekrar görüştük. Gebze’de arkadaşlarımda kalıyordum, onlarla birlikte sayısal loto oynamaya gittik. Aldığım biletler toplamda 10 kupondu. Ben Cuma günü oynadım. Cumartesi günü çekiliş yapılacaktı”dedi.

Sayın, “Ertesi sabah Mehtap bana mesaj atarak, ‘neredesin, ne yapıyorsun’ dedi. Buluşmak istediğini söyledi. Pendik’ten aldım. Birlikte vakit geçirdik. Daha sonra Üsküdar’a geçtik. Arabayla gezdiğimiz sırada sayısal loto çekilişi aklıma geldi. Mehtap elindeki telefondan kuponun Gebze’ye çıktığını gösterdi. ‘Ben de Gebze’de oynamıştım’ dedim. Benden önce davranıp elimdeki kuponların hepsini aldı. İlk 3’e baktı, dördüncüsünde kuponun karşılığının olduğunu söyledi. Elinde kalan biletlere bakarken birden nefesi değişti, heyecanlandı. Zaten daha önce sayısal lotonun muhtemelen çıktığını fark edip çıkmayan biletleri bana vermişti” dedi.

“AĞLAYARAK BİLETLERİN KENDİSİNDE OLMADIĞINI SÖYLEDİ”

Sayın ifadesinin devamında şunları söyledi:

*Heyecanlandığını görünce, ‘bana mı çıktı’ diye sordum. ‘Yok yok sen bakmaya devam et’ dedi. Mehtap şoka girdiği için biletleri ben saydım ve bir tanesinin eksik olduğunu söyledim.

*Ancak sayı olarak eksiklikten dolayı şüphelenerek ona sorduğumda ağlayarak kendisinde olmadığını söyledi. Daha sonra Gebze’deki arkadaşlarımı arayıp bayiye sormalarını istedim.

*Onlara sorduğumda paranın benim aldığım bayiye çıktığını anladım. Ancak oynanan biletin saatini söylemedikleri için ve uçağım da olduğundan Belçika’ya geri döndüm”

“PARAYI KENDİM VE ŞİRKETİM İÇİN KULLANMADIM”

Mehtap B. tarafından çalındığı iddia edilen sayısal loto kuponuna isabet eden 13 milyon 200 bin lirayı çektiği iddiasıyla yargılanan sanık Fatih Yolcu ise, söyle konuştu:

*Şirketimde çalışan Mehtap Baysal ile aramızda samimi bir dostluk vardır. Mehtap bana ikramiyenin kendisine çıktığını söyledi. Mehtap ile birlikte parayı almaya gittik.

*Bu olaydan 5 ay sonra müştekinin ve polisin araması üzerine müştekiden haberim oldu. Mehtap Baysal ile birlikte parayı çekmek için Milli Piyango İdaresi’ne gittik. Para benim hesabıma geçti.

*Mehtap Baysal her istediğinde ona para yolladım. Kendim ve şirketim için bu parayı kullanmadım. Bu paradan maddi menfaat elde etmedim

DAVA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

“ADALETE GÜVENİYORUM”

Duruşma sonrasında açıklama yapan Murat Sayın, “Geçen sene Mart ayında sayısal oynamıştım, en son gün arkadaşımla görüştüm. 10 tane tam bilet vardı elimde birini çalmış. Birlikte bakarken benim elimden kaptı. O bakıyordu bana veriyordu.

, İlk üçüne baktı. Dördüncü bilette görmüş, o anda bana, ‘al sen bu 3 bileti tekrar kontrol et’ dedi. O arada kendisi plan yapmış zaten bileti saklayacak. Bende kendi telefonumla uğraşırken bir anda şoka girdi. Orada ben uyandım. Elindekileri aldıktan sonra ben sayma ihtiyacı duydum. Sayınca bir tane eksik dedim.

Ağlamaya başladı, ‘istersen soyunayım’ dedi. Bende ‘saçmalama’ dedim. Arabanın içerisini aradım yok. Belçika’ya dönmek zorundaydım. Temmuz ayında öğrendim ki benim kayıp olan bileti sevgilisi olan patronuna çektirmiş ve ikisi de şuanda yiyorlar. 13 milyon 200 bin liraydı, aylık 236 bin faize yatırmışlar. Ben davacı olunca parayı yok etmeye çalıştılar. Ve yok ettiler şuanda. Adalete güveniyorum. Eninde sonunda suçlular tespit edilecek” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ