logo

Bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti

Bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti

Çin’in Wuhan kentinde, Aralık ayında ortaya çıkan Corona virüsü 80’den fazla ülkeye yayıldı. Gelen son haberlere göre, dünya genelinde ölü sayısı 3 bini, karantinaya alınanların sayısı ise 100 bini aştı. Avrupa’da en çok vakanın görüldüğü İtalya’da ölü sayısı son 24 saat içinde 197’ye, vaka sayısı ise 3 bin 858’den 4 bin 636’ya yükseldi. Vaka sayısının 613’e ulaştığı Fransa’da, bir Türk vatandaşının virüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak hızla yayılan ölümcül Corona virüsü nedeniyle bilanço artıyor.

ABD’nde bulunan Johns Hopkins Üniversitesi tarafından Corona virüsüne ilişkin bir rapor yayınlandı. Üniversite tarafından yayınlanan rapora göre, dünya çapında Corona virüsünden enfekte olan insan sayısı 101 bin 605’e ulaştı.

Üniversite ayrıca, hastalığın yayılışı nedeniyle birçok ülkede dezenfektan ve maske sıkıntısı yaşandığını ve dünya genelinde gıdaların stoklanmaya başlandığını açıkladı.

FRANSA’DA BİR TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Fransa’nın Soissons kentinde yaşayan Mersinli Türk vatandaşı 64 yaşındaki Halil Bıçkı’nın Corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Solunum yolu şikayetiyle hastaneye müracaat eden ve virüs nedeniyle hayatını kaybeden Bıçkı’nın ailesi ve hastanede ziyaretine gelenlerin karantina altına alındığı bildirildi.

Bıçkı’nın naaşının defin işlemleri için Türkiye’ye gönderilmesine salgın hastalık tehlikesiyle izin verilmezken, defin işlemlerinin Fransa’nın Soissons kentinde yapılacağı öğrenildi.

Fransa’da 9 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, virüsün ülkede daha çok yayılacağını söyleyerek, virüsün yaşlılar üzerinde daha etkili olması nedeniyle yaşlıları ziyaret etmeme konusunda uyarıda bulunmuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ