logo

Yeniden ziyarete açıldı

Yeniden ziyarete açıldı

Kabe’ye ziyaretler, Koronavirüs vakalarının artması sebebiyle kapatılmıştı. Suudi Arabistan, dezenfekte işlemleri sonrası Kabe’yi tekrar ziyarete açtı.

Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Suudi yetkililer, yaptıkları açıklamada tedbir amacıyla hem yurt dışından hem de ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durduklarını açıklamıştı.

Kabe ve Mescid-i Nebevi, başlatılan dezenfekte çalışmalarının bitmesinin ardından tekrar ziyarete açıldı.

Akşam saatlerinde Kabe’nin etrafını görüntüleyen bir Türk vatandaşı, “Sabah namazını, öğle namazını kıldık, hiç problem yoktu. İkindi namazında Ravza-i Mutahhara’nın Babüsselam Kapısı ile Babül Feth Kapısı yani Umrecilerin Peygamberimizi selamladığı, Babüsselam’dan girerek selamlayıp Babül Feth’ten çıkılan kapılar ikindi namazına yarım saat kala kapatıldı” ifadelerini kullandı.

Mekke’den Umre ziyareti için gelen kişilerin içeri alınmadığını söyleyen Türk vatandaşı, “Bahçesine dahi, alanına dahi kimse alınmıyor” dedi.

Öte yandan Suudi yetkililer, korona virüsünün ülkede ve dünyadaki etkilerinin ne kadar süreceği konusunda net bilgileri olmadığı için hac ibadetiyle ilgili açıklamalarda bulunmanın erken olduğunu aktardı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ