logo

Başvuruyu yaptı… Kadir Şeker orada çalışacak

Başvuruyu yaptı… Kadir Şeker orada çalışacak

Konya’da parkta kız arkadaşı Ayşe D.’yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’a (32) müdahale etmek isterken ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker (20), tutuklu bulunduğu cezaevinden üniversite sınavı için başvuruda bulundu.

KASTEN ADAM ÖLDÜRME SUÇUNDAN TUTUKLANMIŞTI

Olay, 5 Şubat Çarşamba akşamı Konya’da meydana geldi. Antalya’dan Konya’ya gelip yerleşen Ayşe D. ve Özgür Duran arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine Ayşe D. evden çıkıp cinayetin yaşandığı parka geldi. Bu esnada parktan geçen ve üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, kadının şiddet gördüğü iddiasıyla Özgür Duran’a müdahale etmek istedi.

Yaşanan arbedede, kalbinden bıçaklanan Duran hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınan Şeker, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

KÜTÜPHANEDE DERS ÇALIŞACAK

Kadir Şeker’in, cezaevinden de üniversiteye giriş sınavları için başvuru yaptığı belirtildi. Tutuklanmasının ardından Şeker, derslerinden geri kalmamak için ailesinden üniversiteye hazırlandığı ders kitapları ile sevdiği kitapları istedi. Cezaevindeki eğitim birimince üniversite sınavına hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verilen Kadir Şeker’in, yine eğitim birimindeki kütüphanede görev yaptığı ve orada da ders çalışabildiği öğrenildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ