logo

Erdoğan’ın sırdaşıydı, şimdi Babacan’ın yanında!

Erdoğan’ın sırdaşıydı, şimdi Babacan’ın yanında!

Uzun süredir yeni bir siyasi oluşumun hazırlıklarını yürüten eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sonunda partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na teslim etti.

Supehaber’de yer alan habere göre; 90 kişilik kurucular kurulu listesinde 27 kadın, 16 genç isim yer alırken, kurucular kurulunda yer alan tek milletvekili bir süre önce AK Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu oldu.

Eski AK Parti’li bakanlardan Sadullah Ergin, Selma Aliye Kavaf, Nihat Ergün ve gazeteci yazar Gülay Göktürk listede yer alan diğer dikkat çekici isimledi…

Ancak listede öyle bir isim vardı ki, siyaseti yakından takip eden çevreler bu politikacının, Ali Babacan ile birlikte siyasete atılması nedeniyle şaşkınlıklarını gizleyemedi.

O isim AK Parti’de 3 dönem milletvekilliği yapan ve 4’üncü adaylığı veto edilen Hasan Karal’dı…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hem hemşehrisi, hem de en güvendiği çalışma arkadaşlarından biri olarak bilinen Hasan Karal, Rize’de “Hasan Kral” olarak tanınan bir isimdi…

Rize’de imamlık yaparken Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarrufu ile siyasete atılarak milletvekili olan Karal’ın Babacan safında siyasete soyunmasına Rizelilerden büyük tepki geldi.

İşte o yorumlardan bazıları;


Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ