logo

10 Mart 2020

Türkiye’de tek vakaya dahi rastlanmadı!.

Türkiye’de tek vakaya dahi rastlanmadı!.

Corona virüsü dünyayı sardı. Milyonlarca kişi karantinaya alındı.Türkiye’de ise tek vakaya dahi rastlanmadı.

Bütün komşularımıza Corona saldırdı. Virüs kapımıza dayandı. Sıkı önlemler salgına fırsat tanımadı. Şimdiye kadar 2 bin şüpheliye test yapıldı. Hepsi de sağlam çıktı. Karantinayla boğuşan dünya, Türkiye’ye hayran kaldı.

ÇİZMEYİ AŞTI
Coronavirüs, kabusun yeni adıydı!Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. Bilim insanlarının Covid-19 dediği bu ölümcül virüs, şimdiye kadar 3 bin 825 kişiyi hayattan kopardı. Panik, Asya’dan sonra Avrupa ve ABD’ye de sıçradı!

Virüs, hızla yayıldığı İtalya’da 366 kişiyi hayattan kopardı. Hükümet, sıkı tedbirler aldı. Milano, Como ve Venedik dâhil olmak üzere 14 şehir karantinaya alındı. Tedbirlere uymayanların hapis cezasına çarptırılacağı açıklandı.


Düğün 
ve cenazeler askıya alındı. Sinemalar ve gece kulüpleri kapatıldı. Restoranlarda müşterilerin 1’er metre arayla oturtulması kararlaştırıldı. İtalya Genelkurmay Başkanı General Salvatore Farina’da virüse rastlandı.

AİLESİNİ GÖREMEYEN MAHKUMLAR İSYAN BAŞLATTI
Virüs nedeniyle hapishanelerdeki açık görüşler de iptal edildi. Bunun üzerine Napoli, Salerno ve Milano’daki mahkumların isyan başlattığı belirtildi. İsyanlarda 6 kişi hayatını kaybetti. Ülkeler, Coronavirüs’e karşı sıkı tedbirler aldı. Okullar, toplu taşımalar ve hastaneler dezenfekte edilip ilaçlandı.

RONALDO SEYİRCİSİZ OYNADI
Virüs,nedeniyle öncekiakşam oynananJuventus veİnter maçı, seyircisizgerçekleşti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ