logo

Sözcü yazarından olay açıklama: MİT haberi bana geldi…

Sözcü yazarından olay açıklama: MİT haberi bana geldi…

Odatv’nin Libya’da şehit olan MİT mensubunu ifşa etmesine ilişkin konuşan Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, “İfşa meselesinin suç olduğunu bilen bir gazeteciyim. Bu haber bize geldiğinde araştırdım, MİT mensubu olduklarını duydum ve konuyu kapattım.” ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Libya’da şehit olan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunun fotoğraflarını yayınlayan Odatv‘nin suç işlediğini kabul etti.

Katıldığı bir programda operasyonel haberleriyle bilinen karanlık Odatv’nin skandalıyla ilgili konuşan Zeyrek, “Bu haber bize geldiğinde araştırdım, MİT mensubu olduklarını duydum ve konuyu kapattım.” dedi.

“İfşanın şuç olduğunu biliyorum”

Odatv‘nin suç işlediğini kabul eden Deniz Zeyrek“İfşa meselesinin suç olduğunu bilen bir gazeteciyim” dedi.

NE OLMUŞTU?

OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç ile OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Libya’da şehit düşen MİT mensubunun ifşa edilmesi soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Haberde imzası bulunan Hülya Kılınç ve Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, sevk edildikleri mahkemece 5 Mart’ta, 2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu’nun 27. maddesi kapsamında tutuklanmıştı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ