logo

Emekliye 4750 lira ek gelir!

Emekliye 4750 lira ek gelir!

Emekliler bu yılın ikinci zammını Temmuz’da almaya hazırlanırken, promosyon ve ikramiye ile ek gelire kavuşacak. Emeklilerin cebine 4 bin 750 liraya varan para girecek. Emeklilerin büyük çoğunluğu için 2020 promosyon yılı…

Promosyonun hayata geçtiği 2017’de ilk ödemeyi alanlar, bu yıl taahhütlerinin dolduğu tarihte ikinci kez bu imkandan yararlanacak. Yeni ödemeler başlarken; Sosyal Güvenlik Kurumu ile birbiri ardına protokol imzalayan bankalar taban promosyonu maaşa göre 500- 625-750 liraya yükseltti.

Bazı bankalar da yeni gelenlere, bankacılık ürünü kullananlara, emekli yakınını getirenlere ödemeyi daha da artırdı. Böylece emeklilere sunulan promosyon fırsatı 2 bin 750 liraya kadar yükseldi. Taahhüt süresi dolan emekliler, bankasını seçip promosyonunu cebine koyacak.

TAKVİM BELLİ
Emeklilere bu yıl iki kez de bayram ikramiyesi ödenecek. Tutarlarda değişiklik yapılmazsa biner lira ödenecek. Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

İNTİBAK İÇİN GÖZLER MECLİS’TE
2000 
yılı ve sonrasında emekli olanların gözü intibak yasası için Meclis’te. Anayasa Mahkemesi’nin intibak düzenlemesinin Meclis’ten çıkarılacak yasa ile yapılabileceği yönündeki kararı, emeklileri beklentiye soktu.

Eğer yasa çıkarsa, milyonlarca emekli intibaktan yararlanacak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ