logo

Coronavirüste son rakamlar

Coronavirüste son rakamlar

Dünya genelinde 120’ye yakın ülkede görülen ve hızla yayılan coronavirüs ile ilgili son dakika haberler gelmeye devam ediyor.Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü vakası 126 bin 258’e çıkarken 68 bin 266 kişi de tedavi edildi. Koronavirüs(Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 4 bin 638 oldu. Son 24 saatte coronavirüs nedeniyle 354 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı da 7 bin 126 arttı. İtalya’da hızla yayılan coronavirüs tüm Avrupa’yı tehdit ediyor. ABD’de de coronavirüsün hızla yayıldığı belirtiliyor. İşte Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi (Küresel salgın) olarak ilan ettiği coronavirüs ile ilgili gelişmeler…

Koronavirüs salgını dünya genelinde 116 ülkede ortaya çıktı. 4 bin 638 kişinin hayatını kaybettiği 130 bine yakın vakanın tespit edildiği coronavirüs ile ilgili son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Dünya’da Çin’İn ardından coronavirüsün en hızlı yayıldığı ülke İtalya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 827’ye yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü’nin pandemi olarak ilan ettiği coronavirüs ( Covid-19) İle ilgili merak edilenler haberimizde…

Koronavirüs, Çin dışında dünya genelinde de yayılmaya devam ediyor. İtalya’da hızla yayılan virüs, Avrupa’yı tehdit ediyor. İtalya’da virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 827’ye yükselirken; vaka sayısı da 12 bin 462’ye çıktı.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 354’E YÜKSELDİ

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, dün düzenlediği basın toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili son 24 saatte ait bilançoyu açıkladı.

Cihanpur, ülkede salgın nedeniyle ölenlerin sayısının 354’e ulaştığını, virüs teşhisi konulan kişi sayısının ise 9 bine çıktığını bildirdi.

ABD’DE 38 ÖLÜ, 1312 VAKA

ABD’de de koronavirüsün yayılmaya devam ettiği görüldü. 1312 vakanın bulunduğu ABD’de, hayatını kaybedenlerin sayısı 38 olarak açıklandı.


Hayatını kaybedenlerin, Washington, Kaliforniya, Florida ve New Jersey eyaletlerinden olduğu belirtilirken; dün bu eyaletlere Güney Dakota’da eklendi.

ORTA AVRUPA’DA VAKA VE ÖLÜ SAYILARINDA YÜKSELİŞ

Virüsün İtalya’da hızla yayılmasının ardından Orta Avrupa’daki vaka sayılarında da yükseliş gözlemlendi.

Almanya’da vaka sayısı bugün 1966’ya yükselirken; 3 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Öte yandan, Fransa’da 2 bin 284 kişide virüs tespit edildiği ve 48 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İspanya’da ise 2 bin 277 kişide virüs tespit edildiği; 55 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Bu sayılara göre, son 24 saatte Almanya’da vaka sayısı 344, Fransa’da 500, İspanya’da ise 582 arttı.

Salgının merkez noktası Çin’de ise bir son dakika gelişme yaşandı! Çin devlet ajansı tarafından dünyaya servis edilen fotoğraflar, corona virüs ile mücadele bir ilk olarak kayıtlara geçti!

İşte, koronavirüs salgınında son durum…

100 YAŞINDAKİ HASTA CORONA VİRÜSÜ YENDİ Çin devlet ajansı Xinhua 100 yaşındaki corona virüs vakasının iyileşip taburcu olduğu görüntüleri paylaştı.

Yalnızca soy isminin Wang olduğu açıklanan hastanın yüksek tansiyon, Alzheimer ve kalp yetmezliği sorunlarından da muzdarip olduğu açıklandı. Hastanın corona virüsü yenen en yaşlı insan olduğu belirtildi.

SUUDİ ARABİSTAN, KOVİD-19 NEDENİYLE PEK ÇOK ÜLKEYE SEYAHATİ DURDURDU

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kendi vatandaşları ile ülkede ikamet eden yabancıların pek çok ülkeye yapacağı seyahatleri geçici olarak durdurdu.

Suudi Arabistan haber ajansı SPA’nın haberine göre, Suudi Arabistanlılar ile ülkede ikamet edenlerin AB üyesi ülkeler, İsviçre, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Filipinler, Sudan, Etiyopya, Güney Sudan, Eritre, Kenya, Cibuti ve Somali’ye yapacağı seyahatler askıya alındı.

Bu ülkelerden gelecek olanların da ülkeye girişine izin verilmeyecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ