logo

26 Aralık 2019

İstanbul’a kar geliyor! Meteoroloji tarih verdi

İstanbul’a kar geliyor! Meteoroloji tarih verdi

İ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz İç Anadolu ve karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğuanadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Kahramanmaraş çevreleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kahramanmaraş, Zonguldak,Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Güncel Meteoroloji  verilerine göre, İstanbul’da cumartesi ve pazar günleri karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ