logo

2020 Yılı Zamlı Sigara Fiyatları Listesi Yayınlandı!

2020 Yılı Zamlı Sigara Fiyatları Listesi Yayınlandı!

Son günlerde sigaraya 2020’de bir zam daha geleceği haberleri sosyal medya platformlarında ve kimi internet sitelerinde dile getirilir oldu. Bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu?

2019 senesinde sigara fiyatlarına yüksek oranlarda zamlar gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sigara konusunda ki tutumu sigaraya olan zamların devamının geleceği yönünde kamuoyunda algılandı. Özellikle tiryaki olanlar şu anki sigara fiyatlarından bile veryansın ederken yeni zammın geleceği iddiaları için büyük tepki gösteriyorlar.

Yayınlanan haber ve görseller sonrası şirketlerden resmi açıklama geldi. Hükümet kanadından ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Hükümet kanadından bir açıklama gelmemiş olması özellikle sigara tiryakilerini tedirgin ediyor.

Yeni Gelişme:

SİGARA FİYATI İÇİN AÇIKLAMA GELDİ;

Yapılan açıklamada Değerli iş ortağımız Tekel 2000 ailesi tüm ürünlerinde 2 Tl fiyat indirimi yapıyoruz. 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren Tekel 2000 12 TL açıklaması yapıldı.

5 Ocak’tan Sonra Zamlanacağı İddia Edilen Sigaraların Zamlı Yeni Fiyat Listesi

Firmalardan Gelen Açıklamada Şu İfadelere Yer Verildi

“Gerçek olmayan ve kurgulanmış görseller ile servis edilen, ne amaçla yapıldığını anlayamadığımız bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu tür söylentileri resmi kaynaktan teyid etmeden inanmamak gerekiyor. Söylentilere itibar etmeyiniz.

Son yapılan zamlardan sonra yerli tütün ve tütün ürünlerine olan talepte adeta patlama yaşandı. Sigara fiyatlarının yüksek oluşu tiryakileri ekonomik çözümlere yöneltiyor. Sarma tütün kullanmaya başlayan tiryakiler sigara maliyetlerini 1/3 oranında düşürüyorlar.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ