logo

Yaşar Çelik: İşçi çıkarmayacağız bazı ekipleri büyüteceğiz

Yaşar Çelik: İşçi çıkarmayacağız bazı ekipleri büyüteceğiz

Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan Kororavirüs (Covid-19) ülkemizde de çıkmasının ardından hükümetin aldığı tedbirlere ek olarak iş insanlarından da ‘işçi çıkarmayacağız’ taahhüdüyle destekler geliyor. Bu kapsamda online seyahat bileti sektöründe 2006 yılından beri hizmet veren biletall. com Ceo’su Yaşar Çelik, “ 4 haftadır evden çalışıyoruz. Bu süre zarfında kimseyi işten çıkarmayacağız, hatta bazı ekiplerimizi büyütmeye devam ediyoruz. Ayrıca evlerde olduğumuz bu dönemde gıda giderleri de arttığı için çalışanlarımızın maaşlarına ek, destek ve prim ödemeleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs (Covid -19) salgını iş dünyasını da olumsuz etkiledi. Hükümetin aldığı önlemlere ek olarak şirketlerde özellikle mevcut istihdamı korumak adına önemli kararlar alıyorlar. Birlik beraberlik içinde olmanın tam zamanı olduğunu vurgulayan biletall. com Ceo’su Yaşar Çelik,” Ailemiz olarak gördüğümüz tüm çalışanlarımızı, koronavirüs nedeniyle işinden çıkarmayacağız. Virüsten en çok etkilenen sektörlerin başında geliyoruz. İşlerinizin sıfırın altına indiği bu dönemde 4 haftadır evden çalışıyoruz. Hiç bir çalışanımızı işten çıkarmadık. Bu dönemde gıda tüketimleri arttığı için maaşlara ek destek ödemeleri yaptık ve prim ödemelerini de aralıksız yapıyoruz. Bu dönemin haziran ayına kadar sürmesini bekliyoruz ve süreç sonuna kadar hiç bir çalışanımızı işten çıkarmadığımız gibi bazı ekiplerimizi büyütmeye devam ediyoruz” dedi.

Biletall. com’un çalışanlarına verdiği bu destek sosyal medyadan da büyük ilgi gördü. Konu ile ilgili olarak çalışanların aileleri Twitter üzerinden firmaya teşekkür yazıları iletti

Share
#

SENDE YORUM YAZ