logo

30 Aralık 2019

ÜNİVERSİTE DEĞİL,MANKEN AJANSI..

ÜNİVERSİTE DEĞİL,MANKEN AJANSI..

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim üyesi almak için verdiği ilan ile şok etti.

Türkiyede yıllardır eleştirilen Akademik kadro atamalarında Liyakatten zyade torpil ile eş dost akrabaların kayırıldığı iddiasını adeta ispatlar nitelikte bir ila ile Akademi dünyası adeta şok oldu..

Artvin Çoruh Üniversitesi nin 26 Aralık Tarihinde Üniversitenin sitesinde verdiği Öğretim elemanı Alım ilaındaki Adaylardan istenen Şartlarda Hukuk veya İşletme Fakültesi mezunu olup,Vücut geliştirme ve fitnes Kıdemli antrenörlük belgesine sahip olmak ve ayrıca Mezunyet sonrasıda en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak şartının konulması şaşkınlığa sebep oldu.

Son Yıllarda Kurulan yeni Üniversitelerin Akademik ve Bilimsel Başarıda n ziyade skandal eylemler ile gündeme gelmesi dikkat çekiyor..

Akademik çevreler ilan hakkında “Türkiyede bu şartlara sahip birisinin olup olmadığı ve Üniversitenin bu şartı iyiniyetle ne kadar bağdaşır..!?” tepkisine sebep oldu..

Bu konuda YÖK’ün nasıl bir tepki vereceği ise merakla bekleniyor..

İlanın linki : https://www.artvin.edu.tr/uploads/pdb.artvin.edu.tr/userfiles/files/26_12_2019_TAR%C4%B0HL%C4%B0_%C3%96%C4%9ER_ELE_%C4%B0LANI_WEB_SAYFASI.pdf

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ