logo

03 Ocak 2020

İran’dan Amerika’ya tehdit: Uygun yer ve zamanda sert bir intikam alınacak

İran’dan Amerika’ya tehdit: Uygun yer ve zamanda sert bir intikam alınacak

İran Milli Güvenlik Konseyi general Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Amerika’nın tehdit edildiği açıklamada “Uygun yer ve zamanda sert bir intikam alınacak” denildi.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi, Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta ABD saldırısında öldürülmesine ilişkin olağanüstü toplantı düzenledi.

Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, saldırının tüm boyutlarının değerlendirildiği belirtilerek, “ABD rejimi, bu maceracılığının bütün sonuçlarının sorumlusu olacaktır.” ifadesine yer verildi.

ABD’nin İranlı general ve beraberindekilerin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla Batı Asya’daki en büyük stratejik hatasını yaptığına dikkati çekilerek, “ABD, bu yanlış hesaplanmış eylemin sonuçlarından kolayca kaçamayacak.” vurgusu yapıldı.

Açıklamada, “Kirli ellerini komutan Süleymani’nin temiz kanına bulaştırdılar. Bu suçlular, uygun bir zaman ve mekanda komutan Süleymani’nin kanının sert intikamıyla karşılaşacak.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ