logo

08 Mayıs 2020

Acun Ilıcalı ile vergi tartışmasına giren Gönenç Gürkaynak kimdir?

Acun Ilıcalı ile vergi tartışmasına giren Gönenç Gürkaynak kimdir?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da televizyoncu Acun Ilıcalı ile vergi rekortmenleri listesinde yer alan avukat Gönenç Gürkaynak arasında ‘vergi’ tartışması çıktı. Tartışma Gürkaynak’ın “Acun Ilıcalı Avrupa’da kulüp satın alacakmış. 2018’de vergi rekortmenleri arasında 83. sırada. Ben o listede 9. sıradaydım. Avrupa’da kulüp satın alamam,” sözleriyle başladı.

“Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma”

Gürkaynak’a yine Twitter’dan yanıt veren Acun Ilıcalı, “Bence de kulüp alamazsın 8 ayrı ülkenin en büyük televizyonlarına prodüksüyon yapmıyor olabilir misin? O bahsettiğin listede ben en az 10 yıldır varım. Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma, çirkin şeyler bunlar…” dedi.

“Vergi vermek suretiyle reklam teorisini bilemem”

Gürkaynak ise yanıt olarak “Vergi vermek suretiyle reklam teorisini bilemem ama Avrupa’dan futbol takımı alamayacağım konusunda mutabıkız. Ben de öyle yazmışım zaten. Alamam,” ifadelerini kullandı.

screenshot-2-005.png

Gürkaynak bir takipçisinin “Vergi kaçırdığını mı söylüyorsunuz” sorusu üzerine ise “Kaçınamamak ve kaçınmamak arasındaki farktan haberim var ve kaçınmadım, diyorum,” yanıtını verdi.

Gönenç Gürkaynak kimdir?

Avukat Gönenç Gürkaynak, 2018 yılı vergi rekortmenleri listesine 8. sıradan giriş yaparak adını duyurmuştu. ELİG Avukatlık Bürosu Yönetici Ortağı olarak ödediği 25.404.692,06 lira vergiyle listeye giren Gürkaynak, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Gürkaynak, Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.

 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ