logo

TRUMP BENİM TEORİMİ ONAYLIYOR

ALİ BEKTAN

ALİ BEKTAN
ali.bektan@sonsaat.com.tr

BİYOLOJİK SİLAHLAR: CORONA VİRÜS KİTABIMA DESTEK ABD DEN GELDİ.

Biyolojik Silahlar kitabımı yazarken, geçtiğimiz kış Corona Salgını başladı. Birden bire bu salgın dünyanın hemen hemen her ülkesinde görülmeye başlandı. Biyolojik Silah olduğunu düşünürken, böyle bir salgının çıkacağı üzerine birçok konferanslar olmuş ve başta da Bill Gates denen adam 2015 den beri salgını haber veriyor. Filmlerde salgından bahsediliyor. Kitaplarda yıllar önceden bahsediliyordu. Sonuç’ta bu salgının Wuhan’ daki Viroloji Enstitüsü’nden yayıldığı ortaya çıktı. Çin ise dünyayı bu salgının yarasalardan çıktığı yalanı ile kandırmaya devam ediyor. Çin deki Laboratuar’ın parasını Çin Teknoloji Bakanlığı verirken, dışarıya sızan virüs Kasım-Aralık aylarında yayılırken, Çinli Doktor Li Wenliang sosyal medyada bir video paylaştı. Dünya salgını öğrendi. Çin 20 Ocak tarihine kadar inkar ettiği salgını kabul etti. Örtbas çalışmaları sürdü. Hayvan Pazarları elden geçti de tüm dünyaya bu mikrop nasıl yayıldı? Cevap basitti Atmosfere gönderildi ve oradan insanları hasta etmeye başladı.

Benim Mart ortasında piyasaya çıkan kitabımda bunun ”Biyolojik Silah” olabileceği teorim gittikçe destek bulmaya başladı. Arka planda da Dünya’da bir Kaos’ un çıkmasını isteyen küreselciler var demiştik, gelinen nokta da ABD Başkanı Trump ve Dış İşleri Bakanı Mike Pompeo da 15 sayfalık İstihbarat Raporunu hazırlayarak açıkladılar.

TRUMP: VİRÜSÜN ÇİN’DEKİ ENSTİTÜDEN ÇIKTIĞINA DAİR KANIT GÖRDÜM

ABD Başkanı Donald Trump dün yaptığı açıklamada, corona virüsün Çin’in Wuhan şehrinde bulunan viroloji enstitüsünde başladığına dair kanıt gördüğünü söyledi. Konuyla ilgili olarak, “Bence Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) kendinden utanmalı” diyen Trump, DSÖ’yü “Çin’in halkla ilişkiler ajansı” olmakla suçladı. Trump aynı zamanda Çin’in virüsü durdurmayı beceremediğini ya da bilerek yaymış olabileceğini de belirtti.

 Corona salgınıyla ilgili çarpıcı istihbarat raporu: Çin yalan söylüyor                                            

Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD istihbarat teşkilatlarının Çin’in faaliyetlerini izlemeye yönelik oluşturdukları “Beş Göz İttifakı” adlı istihbarat servisinden sızan bir rapora göre, Çin virüs konusunda yalan söylüyor.  The New York Post’un haberine göre, rapor, Çin’in virüsün insandan insana bulaştığı bilgisini sakladığını ve Batı’nın aşıyı bulamaması için virüs örneklerini vermeyi reddettiğini iddia ediyor. 15 sayfalık araştırma, virüsün Wuhan Viroloji Enstitü’sünden yayıldığına işaret ediyor. Başlangıçta komplo teorisi olarak reddedilen bu iddia, Çinli yetkililerin virüsün canlı hayvan pazarından yayıldığı konusunda yalan söylediğini öne sürüyor.

 VİRÜS YANLIŞLIKLA DIŞARI ÇIKTI İDDİASI

Haberde, üst düzey bir istihbarat kaynağının Fox News’e yaptığı dikkat çekici açıklama şöyle verildi: “İstihbarat teşkilatlarının bir çoğu, corona virüsünün Wuhan’daki laboratuardan çıktığını düşünüyor, virüsün yanlışlıkla dışarıya taşındığına inanıyor.”  Aralık ayının başından itibaren virüsün insandan insana bulaştığına dair kanıtların yer aldığı iddia edilen raporda, Çin’in bu bilgiyi 20 Ocak’a kadar sakladığı ve inkâr ettiğinden söz ediliyor.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO: VİRÜS LABORATUARDAN ÇIKTI

Corona virüsün “Wuhan’daki laboratuardan çıktığı” iddiası tansiyon gibi gün geçtikçe tırmanıyor. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan çarpıcı açıklama geldi. Ayrıca 5 ülke istihbaratı, koronavirüs pandemisiyle ilgili Çin’i suçlayan ortak rapor bir araya getirdi.ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) virüsünün Çin’in Wuhan kentinde bulunan laboratuardan çıktığına dair çok sayıda delil olduğunu ileri sürdü.

Amerikan haber kanalı ABC News’e konuk olan Pompeo, Kovid-19 salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Pompeo, Çin yönetiminin uluslararası ajanslarda çalışan gazetecileri ülkeden atıp, uyarılarda bulunan Çinli doktorları susturmak suretiyle Wuhan’da ortaya çıkan virüsün gizli kalması için uğraştığını ve bunun dünya genelinde yüz binlerce insanı etkilediğini vurguladı.

Çin yönetiminin bu girişimine dair net bulgular olduğunu belirten Pompeo, “Başkan Trump bu konuda oldukça açık. Bizim belirlediğimiz zamanda sorumlu olanlardan hesap soracağız.” ifadesini kullandı. Pompeo, ABD olarak virüsün Wuhan’dan çıktığını dile getiren ilk ülke olduklarını ve bu nedenle eleştirilere maruz kaldıklarını ancak diğer ülkelerin de benzer söylemler kullanmaya başladığını belirtti.

Pompeo, şu ifadeleri kullandı: “Çin’in, yürüttükleri standartların altındaki laboratuarlar ile dünyayı enfekte etme geçmişi var. Çin laboratuarındaki başarısızlıkların bir sonucu olan virüslere ilk kez maruz kalmıyoruz. İstihbarat kuruluşları bu konuda çalışmalarına devam etmelidir ancak size bunun (Covid-19) Wuhan’ daki laboratuardan çıktığına dair çok sayıda delil olduğunu söyleyebilirim.”

Gece-Gündüz Televizyonlarda konuşan doktorların hiç biri bu konuya Biyolojik Silah yönünden bakmıyorlar. Salgın sonrasında Dünya Devletleri ile Çin arasında bir ekonomik hesaplaşma söz konusu olacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİREYSEL MOTİVASYON KİTABINIZ-İŞ PLANINIZ.

  30 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  Hayata olan bağlılığımız, işimize, ailemize, arkadaşlarımıza, kariyerimize ve geleceğimize yönelik stratejilerimiz ve hedeflerimize ulaşmada almamız gereken kararlar ile motivasyon gücümüzü belirlemek için kendi kitabınızı yazmada kolaylık sağlayacak sorular aşağıdadır. Bu soruların ortaya çıkmasında ve yazıma yaptığım alıntıların bir kısmında internet üzerinden bana ulaşan muhtelif yazıların katkıları vardır. İster işadamı, ister kamu görevlisi veya hayata yeni başlayan genç bir kişi olalım, yönetmeye talip olduğumuz kurum, kuruluş ve şirke...
 • Dünyanın Hazinesi Yellen’e teslim

  30 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  Dünya dönmeye devam ettiği gibi değişmeye de devam ediyor ABD'nin 46. Başkanı seçilen Joe Biden, kabinesinin ilk isimlerini açıklamaya başlanmasyla birlikte  ABD Merkez Bankası'nın (Fed) eski başkanı Janet Yellen, yeni kabinede hazine bakanlığı kesinlikle kazandı gibi. Bu atamanın resmileşmesiyle  Yellen, bakanlığının 231 yıllık tarihinde bu göreve gelen ilk kadın olacak. Tecrübeli bir ekonomist ve  istihdam piyasası konusunda uzman olan Yellen, 2014'te de Fed'in ilk kadın başkanı olmuştu. 74 yaşındaki Yellen'ın  gelmesiyle  bakanlı...
 • ANNELİKTEN ÖĞRETMENLİĞE

  29 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  Pandemi süresince çocukların okullarına gidememeleri ve ailelerinin kontrolünde internetten eğitim almaları genellikle tüm anneleri kendi çocuklarının öğretmeni yaptı. Başta aksamalar olmasına rağmen artık ailelerde bu sisteme alıştılar. Bir öğretmen olarak bu işe olumlu yönden bakıyorum. Öncelikle aileler öğretmenlerin çocukları eğitmek için ne büyük bir çaba gösterdiklerini anlamış olduklarını umuyorum. Bazı velilerin ilkokula giden çocuklarını okula gönderdiklerinde hiç eğitim kaygısı taşımadıklarına şahit oluyorduk. Onlar için okul...
 • DÖRT SİGARAYA DÖRT KİBRİT

  29 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  Bugün tasarruf etmenin  öneminden dilimiz döndüğünce, aklımız yettiğince ,bahsedeceğim. Hep söyleriz tasarruf  yap savurma gelecek te tüyü bitmemiş  insanlara  lazım olur deriz. Ama hiçbirimizde bu konuda  yeterli tedbir göremeyiz.İmkanımız varsa kendimizi bu işten muaf tutarız.Benim İmkanım var kazancımda iyi, kimseye muhtaç değilim, kimin yoksa onlar yapsınlar  der  geçeriz. Yaşadığımız Dünya’da ihiyacımız  olan hava ,su,gıda evde kullandığımız doğalgaz, elektrik,sağlık malzemesi, giyim kuşam malzemesi hepimizin, gelecek nesillerimizin  or...