logo

İnsan Vakfı’ndan Uganda’ya Yardım Eli

İnsan Vakfı’ndan Uganda’ya Yardım Eli

İnsan Vakfı bağışçılarından aldığı destekle Uganda’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Uganda’da yaşam mücadelesi zor hale geldi!                           Dünyanın en fakir 50 ülkesinden biri olan Uganda kuraklık, susuzluk ve açlık problemi ile başa çıkmaya çalışıyor. Güney Sudan’dan gelen mülteciler ile birlikte artan nüfus gıda ihtiyacını karşılayamıyor.

10,9 milyon kardeşimizin açlık sıkıntısı çektiği bu ülkenin yardımlarımıza ihtiyacı var. Ramazan boyunca iftar, su kuyusu ve adak akika şükür kurban kesimleri ile Uganda halkının sıkıntılarını beraber saracağız. İnsan Vakfı, Uganda’da her gün mazlum kardeşlerimize kumanya dağıtımları gerçekleştirerek gıda ihtiyaçlarına destek olacak.

İnsan Vakfı Uganda’da faaliyetlerini sürdürüyor!                                                                                 İnsan Vakfı olarak, Ramazan ayı boyunda Uganda’da Kumanya, Su kuyusu açılışları ve adak-akika-şükür kurban kesimi ile yüzlerce aileye ulaşmanın sevincini yaşıyor.

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Uganda’da her gün gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştiriyor ve iftar sofraları kuruyoruz.

İnsan Vakfı Uganda’da Ramazan ayı boyunca yüzlerce aileye gıda kolisi dağıtımları yapılacak. Dağıtımlar Uganda’nın köylerinde gerçekleşecek.

Gıda yardım içerikleri; (5 kg un- 3 kg pirinç – 3 kg fasulye – 2 litre yağ- 2 kg şeker – 1 kg sabun, 1 kg tuz)

Su Kuyusu açılışları gerçekleşiyor!                                                                                                  İnsan Vakfı Ramazan ayı boyunca mazlum Uganda’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda destek yardımlarını Kurban kesim organizasyonları dâhilinde Uganda’da da düzenli olarak adak akika şükür kurban kesimleri yapılıyor. Ayrıca Uganda’da Ramazan ayı boyunca temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açılışlarını da gerçekleştiriyor.

Uganda’da iftar organizasyonları                                                                                                      Lubani, Namegera, Nampirika, Bugerere, Buwenge, Busei, Kyamagwa, Wantunda, Nakalama, Mpumudde Mescitlerinde her gün 300 aileye iftar organizasyonları gerçekleştiriliyor.

Uganda faaliyetlerine destek olmak için;                                                                                              Tüm GSM operatörleri üzerinden 1471’e “Bağış” yazıp mesaj yollayarak da 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca insani yardım çalışmalarına www.insanvakfi.org.tr sitesini ziyaret ederek bağışta bulunarak da İnsan Vakfı’na destek olabilirsiniz. Desteğiniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ