logo

Meteoroloji’den son dakika uyarısı!

Meteoroloji’den son dakika uyarısı!
Meteoroloji'den son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Ege Denizi’nin kuzeyindeki fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada hattında planlanan 2 feribot seferi iptal edildiği bilgisi geldi. O İLLERE KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILDI! Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu, Karadeniz ‘in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sabah  ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesiyle buzlanma ve don yaşanacağı tahmin ediliyor. 

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Orta ve Doğu  ve Kuzey Ege için son dakika fırtına uyarısında bulunmuştu. MGM, rüzgarın zaman zaman saatte 100 km’yi bulabileceği bilgisini de paylaşmış ve vatandaşları da dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu ve sisli 6İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmurlu 9İzmir: Parçalı bulutlu 13Adana: Parçalı ve çok bulutlu 14Antalya: Parçalı bulutlu 16Samsun: Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8Trabzon: Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 9Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu ve sisli eksi (-) 5Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 7

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ