logo

12 Ağustos 2020

BİLL GATES İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR

ALİ BEKTAN

ALİ BEKTAN
ali.bektan@sonsaat.com.tr

 

CORONA OLAYI ÇIKTIĞINDAN BERİ ÜZERİNE VAZİFE OLMADAN AÇIKLAMALAR YAPAN GATES NEDEN TUTUKLANIP YARGILANMIYOR. DOKTOR DEĞİL DSÖ’NÜN BAŞINDA DEĞİLRESMİ GÖREVİ YOK AMA DÜNYA İNSANLIĞININ MORALİNİ BOZMAK İÇİN KONUŞUYOR. AŞI VE İLAÇ KONUSUNDA ÇALIŞAN ÜLKELERİ DE BALTALAMAK İÇİN SALGININ BİTİŞİNİN YILLAR SONRA OLACAĞINI SÖYLÜYOR.

NEDEN AŞI İŞİNDE BU ADAM ABD SAĞLIK BAKANI MI? DSÖ BAŞKANI MI? KİMSİN BİLL GATES. BU ADAMIN İNSANLIĞA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI YARGILAYAN MAHKEMEDE YARGILANMASI GEREKİYOR.

Uluslararası Ceza Hukukunda İnsanlığa Karşı Suçlar

İnsanlığa karşı suçlar, devletlerin insanlara karşı giriştiği insanlık dışı fiilleri tarif etmek üzere, daha çok II. Dünya Savaşı’ndan sonra hukuk metinlerinde yer alan uluslarası suçlardandır. İnsanlığa karşı işlenen suçlar kavramı, uluslararası hukuk alanına ilk kez 1945 yılında Nürnberg Askeri Ceza Mahkemesi yargılamaları vesilesiyle girmiştir.

İnsanlığa karşı işlenen suçlar, 2002’den beri yürürlükte bulunan Uluslararası Ceza Mahkemesi Statüsü’nün 7. maddesinde ayrıntılı düzenlenmiştir. Türkiye, Statü’ye taraf olmasına rağmen Statü henüz Türkiye açısından yürürlükte değildir. Çünkü, Türkiye Statü’yü imzalamış, fakat iç hukukundaki onay prosedürünü henüz gerçekleştirmemiştir.

Statü’ye göre “herhangi bir sivil nüfusa karşı yaygın veya sistematik bir saldırının parçası olarak işlenen” aşağıdaki fiiller insanlığa karşı işlenen suç olarak kabul edilmektedir:

 • Öldürme (md. 7/1-a);
 • Toplu yok etme (md. 7/1-b);

.Öldürme (md. 7/1-a); Kasıtlı olarak ciddi ıstıraplara ya da bedensel veya zihinsel veya fiziksel sağlıkta ciddi hasara neden olan benzer nitelikteki diğer insanlık dışı eylemler (md. 7/1-k).

Bu Üç madde den dolayı Bill Gates yargılanabilir ve Yargılanmalıdır da. Son açıklamasına bakın yeter….

Gates’ten son dakika corona virüs açıklaması: Bill Gates corona virüsün sona ereceği tarihi duyurdu!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates tarafından yapılan son dakika corona virüs açıklaması tüm dünyayı sarstı! Her geçen gün ile beraber vaka ve ölüm sayısı artarken ‘Corona virüsü ne zaman bitecek?’ sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Bu noktada da çeşitli isimler tarafından peş peşe açıklamalar yapılıyor. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, amerikan PBS kanalında açıklamalarda bulunurken corona virüsün sona ereceği tarihi açıkladı. Bill Gates, corona virüsü kâbus olarak nitelendirirken sona ereceği ve hayatın normale döneceği tarihi duyurdu. İşte, son dakika haberinin detayları…

Corona virüsü vaka ve ölüm sayısı her geçen gün giderek artarken gerek sosyal hayat gerekse ülke ekonomileri olumsuz etkileniyor. Bu doğrultuda da, ‘Corona virüsü ne zaman sona erecek?’ sorusunun yanıtı evlerinde izolasyon sürecinde olan vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Amerikan PBS kanalında açıklamalarda bulunan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kendisine yöneltilen bu soruyu cevapladı.

CORONA VİRÜSÜ NE ZAMAN SONA ERECEK? TARİH VERDİ VE UYARDI!

Henüz Coronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce pandemi tehdidinin ciddiye alınıp hazırlık yapılması çağrısı yapan ve bu yöndeki çalışmalara destek sağlayan Bill Gates, hayatın normale döneceği tarih hakkında bilgi verdi. Gates, corona virüs sonrası hayatın nasıl olacağını anlamak için Çin’in iyi bir örnek olduğunu da dile getirdi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Amerikan PBS kanalında açıklamalarda bulundu. Henüz Coronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce pandemi tehdidinin ciddiye alınıp hazırlık yapılması çağrısı yapan ve bu yöndeki çalışmalara destek sağlayan Bill Gates, hayatın normale dönmesinin 2021 sonbaharını bulacağını öngördü.

Coronavirüs sonrasında hayatın nasıl olacağını anlamak için Çin’in iyi bir örnek olduğunu dile getiren Gates, “Çin’de insanlar işe geri dönmeye başladı ama maske takmak zorundalar. Sokaktaki insanların vücut sıcaklığı sürekli kontrol ediliyor. Büyük spor etkinlikleri yapmıyorlar. Çocukların hastalığı ne kadar yaydığı önümüzdeki dönemde daha net anlaşılacak” dedi.

Salgına karşı mücadele kapsamıda milyonlarca dolar bağış yapan Bill & Melinda Gates Vakfı Başkanı da olan Bill Gates koronavirüs salgınını çok önceden bildiği iddia edilmişti. Gates, geçtiğimiz günlerde 7 aşı fabrikası birden kuracağını da açıklamıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HAYAT YOLCULUĞU

  18 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Yaşam doğum ve ölüm arasındaki ince çizgidir. Dünyaya misafir olarak geldiğimiz hayat yolculuğuna  ailemiz ile başlarız. Ve zaman ilerledikçe hayatımıza yeni yolcular dahil olur kimini çok severiz  kimi dost olur kimi  yoldaş. Kimi ile anlaşamaz yaşanan kırgınlıklar ile güçlenir yollarımızı ayırırız.  Hayatımıza giren her bir yolcu bu yolculukta iyi ya da kötü birçok şey öğretir bize.  Geçmişten günümüze hayatımıza dahil olan insanları bir düşünelim? Dünya yolculuğunda  çocukluk arkadaşlarımız ile geçen keyifli vakitler. Öğretmenlerimizin  bize...
 • HZ. MARİYE (R.ANHA)

  18 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Hazret-i Mariye, Mısır’lıdır. Mariye el-Kıptıyye diye adı geçer. Asıl adı Mariye binti Şem’ün’dur. Mısır’ın Said bölgesinden Nil nehrinin doğusunda bulunan Hafn denilen köydendir. Kıpti bir baba ve hıristiyan bir Rum anneden dünyaya geldiği rivayet edilmektedir. Küçük yaşta Mukavvkıs’ın sarayına getirilmiştir. Resulullah (s.a.v) Efendimiz Hudeybiye antlaşmasından sonra komşu ülke hükümdarlarına mektuplar yazdı ve İslâm’a davet etti. Mısır hükümdarı Mukavkıs’a da Hatib İbni Ebi Belta’yı (r.a.) elçi gönderdi. Mukavkıs mektubu saygı ile açtı ve...
 • İmam-ı Malik bin Enes

  17 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Ehl-i sünnet vel-cemaatin dört büyük mezhebinden biri olan ‘Maliki’ mezhebinin kurucusudur. Cennet ile müjdelenmiş olan Malik bin Enes H. 90(M. 709) senesinde Medine'de doğdu. H. 179 (M. 795)’de yine Medine'de vefat etmiş,Baki mezarlığıne defnedilmiştir. Tebe-i tabiinden olan İmam-ı Malik, ilim ve hadis rivayetiyle meşgul olan bir ailede ve çevrede yetişmiştir. Dedesi Malik, babası Enes ve amcası Süheyl, hadis rivayeti yapmışlardır. Yaşadığı yer, Peygamber efendimizin yaşamış olduğu ve İslam’ın hükümlerinin vaaz edildiği Medine-i Münevvere idi....
 • 12 EYLÜL AMERİKA’NIN ESERİDİR

  17 Eylül 2020 Köşe Yazıları

  Gazeteciliğe 1984 Ocak ayında Tercüman da başladım. Daha sonra Güneş’e geçerek mesleğe devam ettim. Yeni Asır-Hürgün-Günaydın- Akşam ve Çeşitli Dergilerde çalıştım. Günaydın Gazetesi’ne 1985 Aralık ayında geldim ve 13’yıla yakın süre çalıştım. 1987 yılında ise 12 Eylül ile siyasi yasaklar getirilen Demirel-Ecevit-Türkeş ve Erbakan’ın politikaya dönmesi için referandum yapılacaktı. Yasakların sürmesini isteyen Anap Genel Başkanı ve Başbakan Turgut Özal hayır oyu için çalışırken, Türk Basınının da Günaydın Gazetesi yasakların kaldırılması için...