logo

Pandemi süreciyle eğitimde zorunlu aksamaların yaşandığı ülkemizde işgüzar çevrelerce bu durum da istismar edilmekten geri kalmadı. Muhalefet parti ve sendika üyeleri nasıl manevralar yapacaklarını şaşırdılar.

Okullarda eğitimi covid süreci ile iptal ediyorsun niye iptal edildi ,eğitimi okullarda açılıyor neden açıyorsun .

Milli eğitim bakanlığın EBA (Elektronik Bilgi Ağı) projesine bulunmadın kulp kalmadı. Kısa sürede milyonlara hizmet veren ücretsiz bilgi ağı projesi yerden yere vuruldu…

Oysa  her yıl bu  tip eğitimlere binlerce lira veren veliler vardı ,alın size fırsat eşitliği ama burada da art niyetliler boş durmadı.

Eğitim sen genel başkanı Feray Aytekin bugün katıldığı televizyon kanallarında kademeli olarak açılacak sınıfların ,eğitimde fırsat eşitsizliği yarattığını belirtti.

İnsanları aptal yerine alan bu zihniyet hiçbir zaman çözüm odaklı olmadı ve anlaşılan olmayacak gibi.Neyin fırsat eşitsizliği kademeli olarak açılan sınıflar her okulda açılacak.
Üçüncü sınıfla dördüncü sınıf mı rekabet edecek ,bir alt sınıfla bir üst sınıfı rekabet konusu algısı yapıp akıllarınca muhalefet yaptıklarını sanıyorlar. Diye velilerden tepkilerini dile getirdi.

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk’un eğitimden çok bu şer odaklar ile mücadele etmek zorunda olduğu gerçeğini görüyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ