logo

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

DURMUŞ ÇELEN

DURMUŞ ÇELEN
durmus.celen@sonsaat.com.tr

Devlet önünde duran onlarca engele rağmen güçlenmeye devam ederken içeriden hırplanmasına  müsaade etmeyelim. Unutmayalım ki güçlenmemizi istemeyen dış güçler bizi ezmek için fırsat kolluyor, emperyal hala güçlü.

Yeni Başkanlık veya güçlendirilmiş cumhurbaşkanlığı hala tartışılmaya devam ediyor. Bu kadar yol alınmışken, bir darbe girişimi yaşanmış ve kan dökülmüşken ve yeni fikirler kabul görmüşken yapılan işleri görmezden gelip sekteye uğramayalım., bu yolda yürüyenleri yolda bırakmayalım,yalnız bırakmayalım.

Şimdi Devletin ve Milletin güçlenme zamanı. Partizanlık yaparak,gündemi lüzumsuz konularla meşgul ederek bu süreci durdurmaya yönelik adımlar atmayalım.

Filler tepişirken karıncalar ezilmesin,yeni cepheler açılmasın.

Uluslararası ilişkilerde hamleyi yapan önemli olduğu kadar taşın da etkinliği önemlidir. Piyon değil şah  olacaksın,sahnede taşlar hamlenin simgesidir.eskiden satrancı iki süper güç oynardı , artık herkes satranç tahtasının üstünde.

Hamleni yanlış yaparsan geri dönemezsin. ABD,Şanghay,İngiltere ve avaneleri hepsi ayrı bir güç. Hepsinden öteye İsrael ayrı ve bambaşka bir güç.

Yalnız  değiliz, kimlerle birlikte hamla yapacağımızı seçmeliyiz. Yanlış hesap artık Bağdat’tan dönmüyor.

Türkiye’nin artık boş algılarla vakit kaybetme lüksü yoktur. Partizanlıkları,ayrılıkları bir kenara bırakıp güç kazanma yolunda birlikte adımlar atma zamanıdır. Mesnetsiz kavgalar güç kaybına neden olur.

Bu ülkenin ordusu,başkomutanı,hükümeti ve muhalefeti devletin kazanımları ve gücü için çalışmalı herkesin bunu kafasına yazması lazım ki güç kaybına sebebiyet vermesin.

Başkomutan başta iken sancak gönderdedir. Ortalık bulanık görünse de derin sularda uyum olması gerekmektedir.

Başımızdakileri hırpalamaya çalışmanın bir anlamı yoktur. Dış güçlerden dost olmaz ,onlar güçlenmemizi istemez. Her ne kadar muhalefet görevi yapılsa da yeni bir başkomutan gelene kadar düşman karşısında mevcut olana sahip çıkmak milletin iradesi olduğu gibi aynı zamanda da devlet geleneğidir.

Cumhurbaşkanı ve başkomutan sadece bir partiyi değil aynı zamanda Türk milletini temsil etmektedir.

Ya güçleneceğiz var olacağız ati de , ya da didişerek güç kaybedeceğiz.

Toparlanıp güç kazanırken yeni cepheler açarak güç kaybetmenın bir anlamı yok.

Şimdi birlik zamanıdır,dirlik zamanıdır.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MUHAMMED PARİSA HZ.

  23 Ekim 2020 Köşe Yazıları

  Evliyânın büyüklerinden. İsmi, Muhammed, lakabı Hâfız-ı Buhârî ve Pârisâ'dır. 1355 (H.756) senesindeBuhârâ'da doğdu. 1419 (H.822) senesinde Medîne-i münevverede vefât etti. İlim öğrenmek için medrese tahsîline başlayıp, zamânının âlimlerinden ders alarak, hadîs ve fıkıh ilmini öğrendi. Bu ilimlerde yetişip âlim olduktan sonra, tasavvuf ilmini öğrenip, büyük bir velî olarak yetişti. Muhammed Pârisâ hazretlerinin tasavvufta hocası, evliyânın en büyüklerinden olan meşhûr İslâm âlimi Şâh-ı Nakşîbend Behâeddîn-i Buhârî'dir. Ona talebe olduktan so...
 • ŞÜKÜR ETMEK

  23 Ekim 2020 Köşe Yazıları

  Günümüz şartlarında konfor içinde yaşayan yediği önünde yemediği ardında olan biz insanlar ne kadar şükür ediyoruz? Etrafıma  bakıyorumda  hepimiz şükürden çok şikayet ediyoruz. Eşimizden çocuğumuzdan işimizden dostumuzdan hayatımızdan hastalığımızdan şikayet. Yağmur yağıyor şikayet ,hava sıcak olur şikayet soğuk olur yine bir şikayet. Şikayet ettiğimiz  nedenleri say say bitiremiyoruz. Her şeyden ve herkesten şikayetçiyiz, gardımızı almış savaşa hazır pozisyonda bekliyoruz. Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış bahane arar duru...
 • UBEYDULLAH-I AHRAR HZ.

  22 Ekim 2020 Köşe Yazıları

  İnsanların i’tikâd, ibâdet ve ahlâk husûsunda doğruyu öğrenip yapmalarını sağlayan ve Allahü teâlânın rızâsına kavuşturmak için rehberlik eden ve kendilerine “Silsile-i âliyye” denilen İslâm âlimlerinin onsekizincisidir. İsmi, Ubeydullah bin Mahmûd bin Şihâbüddîn’dir. 806 (m. 1403)’da Taşkend’de doğdu. 895 (m. 1490) senesinde Semerkand’da vefât etti. Babası, o zamanın büyük âlimlerinden evliyâ bir zât idi. Annesi ise Hazreti Ömer’in soyundandır. Ubeydüllah-i Ahrâr hazretleri doğduğunda, kırk gün annesini emmemiştir. Annesi nifasdan temizlend...
 • Karabağ’a adım adım yürüyorlar

  22 Ekim 2020 Köşe Yazıları

  Azerbaycan topraklarını işgal eden ve tarihi utanç vesikalarıyla dolu Ermenistan bugün Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin harp sahasında güçlü ve teknolojik üstünlüğünün altında ezildikçe çıldırıyor. Çıldırdıkça yine katilliğini gösterip Azerbaycanlı sivillere saldırıyor. Masun siviller evlerinde uykuda iken üzerlerine füzeler yağdırıyor, Gece uykuda iken sivil halkın evlerini başlarına yıkıyor. Can kardeşler çoluk çocuk kan kusan katil bir milletin attığı bombalarla şehit düşüyor. Ermenistan savaş suçu işliyor. Bir hayvanın ölümünden sokaklara ...