logo

Algı operasyonu tutmadı! CHP’li belediyeden çıkarılan işçi de kendini yaktı

Algı operasyonu tutmadı! CHP’li belediyeden çıkarılan işçi de kendini yaktı

Hatay’da kendini yakarak hayatına son veren kişiyle ilgili CHP’liler ‘Maddi imkansızlıklar yüzünden kendini yaktı’ algısı oluşturmaya çalıştı. Kendini yakan Adem Yarıcı’nın boşandığı eşi Bahar Yarıcı, psikolojik sorunları olduğunu ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğunu ifade ederek gerçeği ortaya çıkardı. Bu olayın ardından Mersin’de CHP’li belediyenin işten çıkardığı bir işçi de kendini yakmaya kalktı.

HPi isimler tarafından ‘Hatay’da maddi sıkıntılardan dolayı ‘çocuklarım aç’ dediğini iddia ederek kendini yakan kişiyle ilgili gerçek bir kez daha ortaya çıktı. Hatay’da kendini yakan Adem Yarıcı’nın boşandığı eşi Bahar Yarıcı, psikolojik sorunları olduğunu ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğunu ifade etti.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Yaptıkları manipülasyon  bilinen Sözcü ve Birgün gibi bazı medya organlarında ‘Hatay’da maddi sıkıntılardan dolayı ‘çocuklarım aç’ dediğini iddia ederek kendini yakan kişiyle ilgili gerçek bir kez daha ortaya çıktı. Hatay’da kendini yakan Adem Yarıcı’nın boşandığı eşi Bahar Yarıcı, psikolojik sorunları olduğunu ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğunu ifade etti.

HATAY VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Anti-sosyal kişilik bozukluğu bulunan Adem Yarıcı’nın ölümünün ardından sosyal medyada ve olayı manipüle etmeye çalışan bazı gazetelerde ekonomik nedenlerden ötürü kendini yaktığı yazılarak algı operasyonuna girişildi. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, söz konusu şahsın hem kendisinin hem de eşi ve çocuklarının devletten yardım aldığı kaydedildi.

CHP’Lİ İSİMLER PROVOKASYON MALZEMESİ YAPTI

Ailesi tarafından daha önce de psikolojik sorunları nedeniyle kendisini yakmaya çalıştığı belirtilen Adem Yarıcı’nın ölümünü CHP’li isimler provokasyon malzemesi haline getirerek ekonomik sorunlar nedeniyle intihar ettiğini iddia etmişlerdi.

CHP’li Barış iç yüzünü çarpıtarak sosyal medya hesabından paylaştı. İşçinin maddi imkansızlıklardan dolayı valilik önünde kendini yaktığını belirterek paylaşan Yarkadaş durumu provoke etti.

MALUM GAZETELERDEN ÇİRKİN ALGI OPERASYONU

Yaptıkları manipülasyon haberleriyle bilinen Cumhuriyet ve Birgün gibi bazı medya organlarında ‘Hatay’da maddi sıkıntılardan dolayı ‘çocuklarım aç’ dediğini iddia ederek kendini yakan kişiyle ilgili gerçek bir kez daha ortaya çıktı.

Psikolojik sorunları olduğu bilinen Adem Yarıcı’nın kendisini yakmasını Cumhuriyet ve Birgün gazeteleri durumu ekonomik sorunlara bağlayarak manşetlere taşıdı.

Yaşanan acı olayı çarpıtanlardan bir diğeri ise CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur oldu. Güzelmansur, “İş bulamayan, çocuklarının karnını doyuramayan anne-babalar çaresizlikten kendini yakıyor.” sözleriyle CHP’nin işten çıkardığı gerçeğini örtpas etmeye kalktı.

MERSİN’DE BU KEZ CHP’Lİ BELEDİYE BAŞROLDE

Bu olaydan sonra CHP’li  tarafından işten çıkarılan Mustafa Şenol B. isimli işçi, Tarsus’ta Belediye Tesisleri önünde üzerine benzin dökerek kendini yaktı. İtfaiye ekiplerinin yangın tüpüyle müdahale ettiği Mustafa Şenol B., ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Tarsus İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde meydana gelen olayda belediye binası önüne gelen 32 yaşındaki M. Şenol B. “Belediye Başkanıyla görüşmek istiyorum” şeklinde bağırarak, üzerine döktüğü benzini elindeki çakmakla ateşledi. Alevler içinde kalan şahsa itfaiye ekipleri müdahale etti. Ağır şekilde yaralanan şahıs, ambulansla hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.  

Share
#

SENDE YORUM YAZ