logo

Aydıntaşbaş’a şok üstüne şok! “Beğenmiyorsan İtalya ya da İran’a git!”

Aydıntaşbaş’a şok üstüne şok! “Beğenmiyorsan İtalya ya da İran’a git!”

Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, koronavirüs krizini en iyi yöneten ülke olan Türkiye’ye kara çalmak için kollarını sıvadı. Twitter hesabından diğer ülkeleri överken, Türkiye’nin ‘yasakçı’ olduğunu iddia eden Aydıntaşbaş, eleştirilerin hedefi oldu. Bir kullanıcı gazeteciyi “Ülkeni beğenmiyorsan İtalya ya da İran’a gidebilirsin.” sözleriyle eleştirdi.

Superhaber’in haberine göre; Amerikan gazetelerinde paylaştığı Türkiye eleştirileriyle tanınan gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, bu kez de koronavirüs konusunda Türkiye’yi karalamaya çalıştı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Dünyada müthiş bir sosyal devlet anlayışı başlıyor. İşten çıkarmaların önüne geçiliyor, maaşlar karşılanıyor, vatandaşlara doğrudan maddi yardım yapılıyor, vergiler erteleniyor, kiralar ödeniyor vs.” ifadelerini kullanan Aydıntaşbaş, krizi en iyi yöneten ülke olan Türkiye’yi karalamaya çalışarak şunları söyledi:

“Bizde ise o tanıdık yasaklayan, denetleyen, gözetleyen devlet refleksi yükseliyor”

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Aydıntaşbaş’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte gelen tepkilerden bazıları:

NEVŞİN MENGÜ DE DUA ÇAĞRISIYLA ALAY ETTİ

Öte yandan gazeteci Nevşin Mengü de ilahiyatçı Haydar Bekiroğlu’nun koronavirüs ile mücadele için yaptığı dua çağrısıyla alay ederek “İşimiz duaya kaldıysa” yorumunda bulundu. Mengü’nün bu yorumu tepkilere neden oldu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ