logo

Corona kâbusu büyüyor!

Corona kâbusu büyüyor!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan corona virüsü (koronavirüs) Avrupa’da bilançoyu arttırıyor. Son dakika gelen bilgilere göre Corona virüs nedeniyle İtalya’da bir günde 368 kişi hayatını kaybetti.

YOĞUN BAKIMLAR ALARM VERİYOR 

İtalya’da yeni tip koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü Lombardiya Bölgesi’nde, yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı çok yüksek seviyelere ulaştı.İtalya’da 10 milyonluk nüfusa ev sahipliği yapan Lombardiya Bölgesi, üç hafta önce patlak veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle olağanüstü günlerden geçiyor.

BUGÜNKÜ ÖLÜ SAYISI, “BİR GÜNDE KAYDEDİLEN EN YÜKSEK SAYI” 

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli’nin bugün açıkladığı ölü sayısı, ülkede 21 Şubat’tan beri devam eden yeni tip koronavirüs acil durumunda “bir günde kaydedilen en yüksek sayı” oldu.

Rainews24’ün haberine göre, Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana, “Ne yazık ki sayılar artmaya devam ediyor, daha da kötüleşiyor. Yoğun bakım ünitelerini kullanamayacağımız zamana doğru yaklaşıyoruz çünkü daha fazla yatağımız yok.” ifadesini kullandı.

Bölgelerinde temel sıkıntının solunum cihazı eksikliği olduğunun altını çizen Fontana, Milano Fuar Merkezine 500 yataklı bir hastane oluşturulmasının önemli olduğunu, bu sırada diğer hastanelerin yatak kapasitelerinden yararlanılacağını kaydetti.

“YOĞUN BAKIMDA GÜNDE 7’DEN FAZLA KİŞİYİ ENTÜBE EDİYORUZ” 

Öte yandan Lombardiya’da Kovid-19 vakalarının yoğun olduğu Bergamo kentindeki bir hastanede çalışan anestezist Ivano Riva da şunları söyledi:”Salgın eğilimi, bu şekilde artmaya devam ederse Bergamo daha fazla dayanamaz. Hastaneler dolmuş durumda. Bölgedeki yerler de tükeniyor. Yoğun bakımda günde 7’den fazla kişiyi entübe ediyoruz. Aralıksız çalışıyoruz. 14 günde bir dinlenme hakkımız oluyor.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ