DOLAR 15,7637 -0.74%
EURO 16,8555 0.26%
ALTIN 939,23-0,33
BITCOIN 4789150,93%
İstanbul
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK VAKTİ

Hacamat kulak arkasına yapılır mı? Faydaları nelerdir

Hacamat kulak arkasına yapılır mı? Faydaları nelerdir

Kulak arkası hacamat faydaları saymakla bitmez. Hacamat dinde yeri bulunan ve Peygamber Efendimiz (s.a.v) sünnetidir. Vücudumuzdaki pis kan tüm organlara büyük zararlar vermekte olup hastalıklara sebebiyet vermektedir. Hacamat işleminde vakum kullanılarak pis kanın dışarıya alınması gerçekleştirilmektedir.

Zaten hacamat işlemlerinin bulunduğu fotoğraflara ve videolara bakarsanız dışarıya çıkan kanın renginin pekte iç açıcı olmadığını göreceksiniz. Vakumla çekilen kan koyu, jölemsi bir kıvama sahip olmaktadır. Bilime dayalı tıbbın gelişimine kadar hacamat çoğu Avrupa ülkesinde de aktif olarak kullanılan bir tedavi yöntemiydi. Genellikle baş ağrılarında, diş ve eklem ağrılarında kullanılmaktaydı. Ülkemizde henüz yeni yeni başvurulan hacamat yöntemi, hacamat olanların görmüş olduğu faydasından ötürü şöhrete kavuşmuş durumda.

Hastalıklara Çare; Kulak Arkası Hacamat

Hacamatın çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Hastalık neredeyse hacamat işlemi oradan ya da oraya yakın bölgeden yapılmaktadır. Tamamen bölgesel olarak ilerlenmekte olup amaç direk tedavi uygulamaktır. Bugün sizlere kulak arkası hacamat konusunda bilgiler aktaracağız. Gelin birlikte kulak arkası hacamat faydaları nelerdir anlatalım.

  • Kulak çınlamasına karşı etkilidir.
  • Orta kulak ve dış kulak iltihabında kullanılabilir.
  • Orta kulakta biriken sıvının boşaltılmasında kullanılabilir.
  • Kulak zarı delik olanlarda hacamata başvurmakta olup yararını gördüklerini iletmektedirler.
  • Vertigo kaynaklı yaşanan baş dönmeleriyle baş etmede kullanılabilir.
  • Göz hastalıklarına karşı çok etkili bir tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.
  • Baş ağrıları, kulak ağrılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Hacamat birçok hastalığa tedavi olarak kullanılabildiği bilinmektedir. Ancak hacamat işlemini gerçekleştiren kişinin uzman ve hijyenik olmasına özen gösterin. Biz sizlere hacamatın faydaları hakkında ulaşılabilir kaynaklardaki bilgileri derleyip sunmaktayız.

Bu bilgiler kesin olmamakla birlikte herkeste aynı sonuçları vermesi mümkün olmayabilir. Hacamat yaptırmadan önce özellikle kulak arkası hacamat yaptırmadan önce uzmandan bilgi alıp yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Zaten siz şikayetlerinizi ilettiğinizde gerekli yönlendirmeler muhakkak yapılıyor olacaktır. Kulak arkası hacamat ortalama 5, 6 seansta gerçekleşmekte olup acısız geçmektedir. Hacamat sonunda karşılaşacağınız pis kanı gördüğünüzde o kanın sizden çıktığına inanamayacaksınız 

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.