DOLAR 16,7557 0.31%
EURO 17,4785 -0.6%
ALTIN 968,70-0,11
BITCOIN 3252541,43%
İstanbul
30°

AÇIK

TABİP GÖZÜYLE İBADETLER (  DİN Meşakkat Değil Şifadır )

TABİP GÖZÜYLE İBADETLER ( DİN Meşakkat Değil Şifadır )

Dünyanın yaşamakta olduğu pandemi günlerinde

İSLAM’IN SALGIN HASTALIKLARA KARŞI SUNDUĞU ASIRLIK ÖNLEM 

BİR TABİP GÖZÜYLE ABDEST VE NAMAZ

 

Prof. Dr. Nihat Bengisu; “1. Cihan Harbi sonrasında, başta İspanya’da başlayıp tüm dünyaya yayılan İnfluenza gribinde en az ölümün Müslüman ülkelerde olduğunu hatırladım. Koruyucu etkenin ise, abdest olduğunu öğrendim.

 

Bunun üzerine, dînî rükünlere, Tıbb-ı Nebevî açısından bakmaya, araştırmaya ve paylaşmaya başladım. Zaman içinde pek çok soru ve cevaplar gündeme geldi ve bu konularda konferanslar verdim. Derken Covit-19 Pandemisi (Corona virüsü) dünyayı sarınca, birden hepimiz asırlar öncesinden peygamberimizin Taun hastalığıyla alakalı “Sizler bir yerde Taun

hastalığının çıktığını işitirseniz oraya girmeyiniz. Eğer sizin bulunduğunuz yerde o hastalık baş gösterirse oradan çıkıp gitmeyiniz.” Hadisini hatırladık.

 

Başta Amerika olmak üzere birçok ülkede peygamberimizin bu hadis-i şerifi Ekranlarda ve billboardlarda sergilenmeye, bu virüse karşı en etkili korunma yönteminin, elleri ve burnu sıkça yıkama olduğu anlatılmaya, bu vesile ile Müslümanların önemli görevlerinden biri olan ve asırlardır uygulana gelen abdest ve gusül alma eylemi konuşulmaya başlandı.

 

Bu vesile ile ben de öteden beri birikmiş gözlemlerimi kitaplaştırmaya karar verdim ve bu kitap ortaya çıktı.”

 

www.erguvanyayinevi.com  / [email protected]

 

 

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.