logo

Eda Ece isyan etmişti… O dizi hakkında karar verildi!

Eda Ece isyan etmişti… O dizi hakkında karar verildi!

FOX TV’de yayımlanan Yasak Elma dizisinin yıldızları Eda Ece, Şevval Sam ve Nesrin Cavadzade’nin çağrısı yanıt buldu. Yasak Elma dizisi için flaş bir karar verildi.

FOX TV ekranlarının bol entrikalı dizisi Yasak Elma dizisinin yıldızları Eda Ece, Nesrin Cavadzade ve Şevval Sam Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan Koronavirüs’ün Türkiye’de de görülmeye başlamasıyla setlere ara verilmesi talebinde bulundu.

İlk olarak Yasak Elma dizisinde Yıldız karakterine hayat veren Eda Ece, sosyal medya hesabından dizide yer alan 5 aylık Halit Can’la fotoğrafını paylaşarak şunları yazdı:

”En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can’ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! İşimi, seti çok seviyorum. Bunu beni tanıyan herkes bilir. İzleyen herkes işimi sevdiğimi anlar.”

”Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışamayacağım anlamına gelmemeli. Konu şuan çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada. “Gezen virüs değil,sizsiniz” diyorlar, evde oturma çağrısı, evden çalışma çağrıları yapılıyor.”

”Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yan yana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor istanbulun 2-3 yerini aynı gün gezerek çalışıyoruz. Hijyeni sağlamak hayli zor. Bizim işi lüks sanan, çok rahat koşullarlayız sananlar, işin iç yüzünü, set hayatını hiç bilmiyor demektir.”

Oyunculara ayrıcalık tanındığı filan yok, ama bizden de ağır çalışan ekip arkadaşlarım var. 150 kişi, farklı görevdeki çalışma arkadaşlarımızla, biz de kendi şartlarımız da kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bundan doğal ne olabilir? Diziler 2 hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki 2-3 hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var.

”Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza,bunu da ilettik. Sağlık sektöründe çalışan ve çalışmaya devam eden herkese, onlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde özverileri için teşekkür ediyoruz. Minnetarız. Biz diğer mesleklerdeki vatandaşlar olarak ortada dolanmayarak, taşıyıcı olduğumuzu bilmeden yayılmasına engel olarak yarar sağlayabiliriz.”

”Bu hayatta önce sağlık. Bize saldıran, kötü yorum yapıp, sağlığımızdan endişe duyduğumuz, bilinçli hareket etme çağrısı yaptığımız zamanda bizi değersiz gören, insan görmeyen, sanki siz çalışın biz duralım demişiz gibi yorum yapan herkesi de insan olmaya davet ediyorum. Kalabalıkta çalışan herkes tehlikededir. Hakkını arayan herkesin yanındayız. Önlemleri dikkate alın, kendinizi koruyun. Bu salgın hepimizin ortak derdidir.”

Eda Ece’nin bu paylaşımına rol arkadaşı Nesrin Cavadzade’de destek vermiş ve şunları söylemişti:

“En az 14 günlük karantina, bu eşsiz güzellikteki vatanımıza borcumuzdur. vatandaşlık görevimizdir. Setler çok kalabalık ve sürekli yer değiştiren iş yerleridir. Kimsenin can sağlığını tehlikeye atmaya hakkımız yok.”

”Seyircilerimizin birkaç hafta tekrar veya kolaj bölüm seyrederek bizi daha az seveceklerine inanmıyorum. Gelecekte her şeyin daha da güzel olması için tüm kanalları, yapım şirketlerini, reklam verenleri bu vatani borcumuzu yerine getirmeye davet etmek istiyorum. Bu ülke her şeyin en güzelini hak ediyor. Sonsuz sevgilerimle.”

Yasak Elma yıldızlarının bu çağrısının ardından MED Yapım, taleplerini kabul etti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çekimlere ara verildi.

Yasak Elma dizisinin çekimlerine, yarından itibaren bir hafta ara verilecek.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ