DOLAR 16,6452 0.03%
EURO 17,4108 -0.05%
ALTIN 971,27-0,47
BITCOIN 336541-0,52%
İstanbul
25°

AÇIK

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri 22. kez sahiplerini buldu

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri 22. kez sahiplerini buldu

2021-2022 eğitim-öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreninde okulu dereceyle bitiren ilk 3 öğrenci, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında toplam 50 Cumhuriyet altınının sahibi oldu. 

 

Sabancı Vakfı’nın başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla 22 yıldır sürdürdüğü “Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri” 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin sonunda öğrenciler ile buluştu. Dilek Sabancı tarafından yaptırılan ve 1997 yılında eğitim-öğretime kazandırılan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni derece ile bitiren ilk üç öğrenciye toplamda 50 Cumhuriyet altını verildi.

 

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ödül kriterlerini sağlayan öğrenciler arasında okul birincisi Egemen Balcıoğlu 25, ikincisi Sinem Gezer 15 ve üçüncüsü Mert Can Oral 10 Cumhuriyet altının ve başarı sertifikalarının sahibi oldu.

 

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan mezun olan öğrencileri tebrik ederken, “Sabancı Vakfı olarak uzun yıllardır gençlerin eğitimine katkı sağlama hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de bu yıl 25. yılını kutluyoruz. Çeyrek asırdır binlerce öğrencinin yolu bu okuldan geçti. Bugün de mezuniyetini kutlayan ve bu ödülü kazanan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Tüm öğrencilerimizi tebrik ederken öğretmenlerimize ve ailelerine önemli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin hayalini kurduğu mesleklerde başarılı olmalarını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

 

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2022-2023 eğitim yılında Bilişim Teknolojileri alanında sınavla öğrenci kabul eden ve İngilizce hazırlık sınıfı bulunan liseye dönüştürülmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile iş birliği protokolü hazırlandı.

 

Bu dönüşümle alanında güncel ve ileri teknolojiyle donatılmış, sektörün ihtiyaç duyduğu teknoloji ve tasarımı üreten nitelikli mezunların yetiştirilmesi hedeflendi.

 

Bu sene 170 öğrencinin mezun olduğu Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden her yıl olduğu gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanı alarak üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” verilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.