DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 415568-0,16%
İstanbul
26°

AÇIK

Dev Banka Müşterilerini Uyardı Dolar Alın

Dev Banka Müşterilerini Uyardı Dolar Alın

Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank usd/try hedefini 5,95 olarak açıkladı ve müşterilerine “AL” tavsiyesinde bulundu. Banka stratejisti pazartesi günü müşterilerine sunduğu notlarda dolar/tl için yukarı yönlü hareket tavsiyesinde bulundu.

Hazırlanan notlarda TCMB faiz indirimi sonrası liranın güçlü direnç gösterdiğini belirtterek devamında güçlü alımlar gözlemlendiğinin altını çizdi. Aramco saldırısının Türk Lirasına baskı oluşturduğunu belirterek kısa vadede al kazan sunduğunu iletti.

Notlarda ayrıca, TL reel faiz desteğini eritmesi riskini görülebilir ve aşırı genişlemenin dördüncü çeyreğin sonunda sıçramasının ön görülebilir olduğuna değinildi. Tl açısında yüksek reel faizin cari açığı kontrol altına tutumaya yardımcı olduğu nu savunan stratejist, düşük reel faiz yüksek tüketime bağlı cari açığı artırabilir  notunun sonunda belirtti.

Petrol saldırıları TL için baskı oluşturduğu analizlerde göze çarparken, yüksek petrol fiyatlarında en çok etkilenen para birimi olarak TL’yi gördüğünü ve dolar endeksi ile kıyaslama yapıldığında en pahalı para birimi olarak Türk Lirası karşımıza çıkıyor denildi.

Banka stratejisti müşterilerine dolar/TL için 5,95 hedef fiyat ile “AL” tavsiyesinde bulunurken, zarar kes pozisyonunu da 5,72 olarak analiz etti.

USDTRY- Fed Öncesi Yukarı Yönlü Ataklar Sınırlı Kalıyor.

ABD 3. çeyrek büyüme verisinin ve ADP Tardım Dışı İstihdamın beklentinin üzerinde gelmesine rağmen Dolar, TL karşısında ciddi bir kazanç elde edebilmiş değil. 

USDTRY-5.7900 Direnci 3. Kez Test Ediliyor.

ABD’de Cuma günü takip ettiğimiz Kasım ayına ilişkin Tarım Dışı İstihdam 186K düzeyindeki beklentinin çok üzerinde 266K artış gösterdi. Bu veri dışında %3.6 seviyesindeki İşsizlik Oranı %3.5’e düşerken, Ortalama Saatlik Kazançlar aylık %0.2, yıllık %3.1 artış gösterdi. Olumlu gelen verilerin etkisiyle USDTRY paritesi 5.7900 direncine kadar yükseldi. 11 Kasım’dan bu yana bu seviye 3.kez test ediliyor. Bu seviyenin geçilmesi halinde Dolar lehine momentum artabilir. Bu durumda 5.8400 ve 5.9700 direnç olarak izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 5.7700 ve 5.7320 destek oluşturabilir.

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.