logo

13 Mart 2020

En garip hastalıklar!

43 yaşındaki, bir çocuk annesi Lisa’nın cildinde bir şişlik meydana geldi. Yaklaşık bir yıldır kafasının arka kısmında beliren bu şişliği gergedan boynuzuna benzetiyordu.Beş yıldır nişanlı olan Lisa, yaklaşan evlilik nedeniyle bir müddet bekledi. Sonrasında fiziksel ve duygusal olarak yaşadığı zorlukları anlatmak için Dr. Lee’ye gitti. Bu cilt sorunundan kurtulmak istiyordu.
Ella Harper olarak da bilinen “Deve Girl” Ella, bacakları geriye eğik olarak doğdu.Ella, 1870 ile 1921 arasında yaşadı.Ella, hayatı boyunca bir haftada 200 dolar kazandığı bir sirkte çalıştı.Fannie, ayakları anormal büyümeye neden olan Milroy Hastalığı olarak bilinen bir durumu vardı.
Maurice Tillet (23 Ekim 1903 – 4 Eylül 1954)[1] Rusya doğumlu Fransız profesyonel güreşçidir. The French Angel (Fransız Melek) olarak bilinir.
Çocukken bir meleği andıran yüzü sebebiyle “Melek” lakabıyla anılırdı. 1917’de, Tillet ve annesi Devrim sebebiyle Rusya’yı terketti ve Fransa’ya taşındı ve burada Reims kentine yerleştiler.
Tillet 17 yaşına geldiğinde, ayakları, elleri ve kafasında orantısız bir büyüme baş gösteri ve kendisine akromegali -beyin tabanında bulunan hipofiz bezinin ön lobundan (adenohipofiz) çok fazla miktarda büyüme hormonu (growth hormone, GH) salgılanması nedeniyle oluşan hastalık- teşhisi kondu.
Frank’ın üçüncü bir bacağı vardı. Sirk gösterilerine katılıyordu.
Jean Libbera, olarak da bilinen “Çift gövdeli Adam”.1800 ve 1900’lü yıllarda yaşayan ve gerçek bir sağlık gizemi barındıran bu insanlara ne oldu ? Bazı insanlar onlara ucube diyebilir ama onlar olağanüstü bir durum ile hayatlarını devam ettirmeye çalışan sıradan insanlardı…
Kola kutusunu ağzına sokan Francisco Domingo Joaquim isimli bu Angolalı adamın 17 cm büyüklüğünde bir ağzı var ve bu onu dünyanın en büyük ağızlı adamı yapıyor.Canavar” ve “hayvan” gibi lakapları olan Brezilyalı vücut geliştirici Romario Dos Santos Alves aralarında petrol ve alkol gibi tehlikeli maddelerin de bulunduğu kimyasal bir karışımı vücuduna enjekte ederek kendini Hulk’a dönüştürdü.2010 yılında 101 yaşındaki Zhang Ruifang adında Çinli teyzenin alnından birden bire boynuz çıktı. Doğal olarak ailesi, akrabaları, komşuları hatta tüm dünya şoke oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ