DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384532-6,92%
İstanbul
26°

AÇIK

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışları Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle durduruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de  yayımlanan genelgede, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok  ülkeye yayılan Kovid-19 salgınında bugüne kadar 130 bini aşkın vaka görüldüğü ve  5 bine yakın insanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Yüksek bulaşıcılığı ve aşısının ya da özel ilacının henüz  geliştirilememiş olması nedeniyle hastalığın, insan sağlığına yönelik önemli bir  tehdit olarak kabul edildiği vurgulanan genelgede şunlar kaydedildi: “Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs  Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın  ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir. Bu durumun sürdürülebilir  olmasını sağlamak ve virüsün yurt dışından ülkemize gelme ihtimalini en aza  indirmek adına mezkur Kurulun önerileriyle yeni tedbirlerin hayata geçirilmesine  devam edilmektedir.

” Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışları durduruldu Bu çerçevede kamu hizmetlerinin yürütülmesinde herhangi bir soruna  sebebiyet vermemek amacıyla tüm kamu görevlilerinin, görevlerine istinaden veya  şahsi sebeplerle yurt dışına çıkışlarının durdurulduğu bildirilen genelgede,  zorunlu ve ivedi durumlarda yurt dışına çıkacak kamu görevlileri için Cumhurbaşkanlığı bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarında üst  yönetici; bakanlıklar ile bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarında  bakan; mahalli idarelerde (bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri dahil)  validen izin alınacağı belirtildi. 

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.