DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4164430,26%
İstanbul
29°

AÇIK

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Hava sıcaklığının düşmesi ve bir anda soğuması ile birlikte rahatsızlıklardan grip ve üşütme görülebilmektedir. Özellikle kış aylarında çok fazla dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi grip olmak. Her ihtimale karşı grip olsanız bile yapacağınız karışımlı yiyecek ve içecekler sağlığınızı tekrar geri döndürebilir. Bunların dışında bolca vitaminli yiyecek ve içecekler tüketmelisiniz. Örnek oralar çayları vermek mümkündür. Gribe iyi gelen çaylar şunlardır:

  • Adaçayı,
  • Ihlamur,
  • Kuşburnu,
  • Zencefil köklü çay,
  • Meyan kökü çayı,
  • Ayva yaprağı çayı vs.

Kış aylarında hasta, grip iseniz bu çayları içerek rahatlamanız ve iyi olabilmeniz mümkündür. Lezzetli tatları ve iştah açıcı özellikleri ile de çoğu rahatsızlığa karşı önlem amaçlıdır. Mideyi temizleyip rahatlatmada, bağırsakları düzenli hale sokmada, böbreklerin idrar yollarını açmada çok önemli bir yere sahiptir.

Her gün en az iki üç öğünde birer bardak içtiğinizde ne kadar rahatlayıp iyileştiğinizi göreceksiniz. Yararları ve şifalı etkileri sadece bunlarla sınırlı kalmayıp zihin açıcı özelliğe de sahiptir. Unutkanlık gibi bazı zihinsel sorunların önüne de geçmede oldukça önemlidir.

Bir zamanlar bu lezzetli ve şifalı çaylardan içenlerin bir saat gibi kısa bir süre içinde iyi olduklarına inanılırdı. O kısa süredeki etki şimdi de geçerlidir. Bardaktan daha birkaç yudum aldıktan sonra bile etkisini göstermeye başlamaktadır.

Soğuk havalarda soğuk kapıp üşüdüyseniz doktora gidip iğne veya aşı yaptırmak yerine bunun gibi daha doğal yollarla kendi tedavinizi kendiniz yapsanız daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Grip İçin Neden Doktor Önerilmiyor? Nezle, basit hastalıklardan biri olarak görünse de aslına bakıldığında çok fazla tehlike arz eden bir hastalıktır. Çünkü hastalığa kapılması çok kolaydır fakat hastalıktan kurtulmak çok zordur. Zorluğu da sizin kendinizin tedavisini nasıl üstlendiğinizle alakalıdır.

Bir nevi sizin doktorunuz kendiniz olmalısınız. Bir yeriniz ağrıyıp sızlayınca hemen bir doktor aranılıp tedavi olunmaya çalışılmamalıdır.

İlk önce kendinizi iyileştirmek babında neler yapabilirsiniz onları düşünmeniz lazım. Zaten grip için doktora gitmek gereksiz olduğu gibi aynı zamanda grip aşısı yaptırdığınızda daha çok sıkıntı çıkmaktadır.

Çünkü grip için yapılan aşının vücuda ve direnç sitemine çok büyük oranla zararı vardır. Alzheimer hastalığına yakalanmanıza bile yol açabilen bir sorundur. Bu rahatsızlık da zaten zihin içi ve zihinsel karmaşa ile alakalı bir rahatsızlıktır.

Bu soruna yakalanan insanların çoğu çok zor ve hatta imkansız bir iyileşme göstererek kendini belli etmektedir. Sabit ve çok olumsuz olanağı olan bir grip aşısı yaptırmak belki sizi çok ağır bir hastalığa dahi yakalatacaktır. Her bir sorunda doktor bulup iyileşmeye çalışmayın.

Önüne geçilemeyecek sıkıntılarla karşılaşmayı istemediğiniz gibi bir salgın yüzünden de hayatınızın karartılmasına kolay kolay göz yumamazsınız. Saydığımız gribe iyi gelen çaylar uzun bir süre işinizi görecektir.

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.