logo

Haberi duyan oraya koştu! Uzun kuruklar oluştu

Haberi duyan oraya koştu! Uzun kuruklar oluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında  gerçekleştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri toplantısı sonrası,  üniversitelerin 16 Mart’tan itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesi kararının  ardından birçok ilde üniversite öğrencileri  memleketlerine gidebilmek için otobüs firması yazıhaneleri önünde yoğunluğa neden  oldu. 

Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, memleketlerine  dönmek için internet siteleri üzerinden otobüs bileti almak istedi. İnternet  sitelerinin aşırı yoğunluktan çökmesi sebebiyle bilet alamayan öğrenciler, bu kez  otogar ve firmaların yazıhanelerine akın etti

Tatil açıklamasının ardından öğrencilerin otogara akın ettiğini  kaydeden Alaca, “Bayramlar dışında bu tarz yoğunluklar pek olmazdı. Bugün tatil  açıklamasının ardından aşırı bir yoğunluk oluştu. Yer var ama sistemlerimize  giriş sağlayamıyoruz. O nedenle öğrenciler bilet almak için bekliyor.” dedi. Tatili ailesinin yanında dinlenerek geçirmek istediğini belirten  Ekici, bu sayede virüsten daha iyi korunacağına inandığını kaydetti.  Otobüs firmalarının yetkilileri ise oluşan yoğunluğa hazırlıksız olduklarını öğrencileri mağdur etmemek için ek seferler düzenlediklerini belirtti. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ