logo

‘’HERŞEY VATAN İÇİN’’

ERDEM TALAŞ

ERDEM TALAŞ
erdem.talas@sonsaat.com.tr

Erdem TALAŞ

Geçmişten bu yana ülkemizi bölmek isteyen içerden ve dışardan kirli eller bizleri terör belası ile bölmeye ve yıkmaya  çalışmaktadır. Bu uğurda nice canlarımız , vatan evlatları şehit düşmektedir.

İnsanların yuvası  fert olarak ev, millet olarak da vatandır. Huzur ve emniyet bakımından evsiz yaşamak mümkün olmadığı gibi, vatansız yaşamak da mümkün değildir.

Vatanımızı can pahasına koruyan ,  her karış toprağı canı ve kanıyla karşılamaya hazır olan şehitlerimizdir.

Vatan bir ulusun vazgeçilmez parçalarından birisi olarak atalarımız tarafından bize bırakılan toprak parçasını canımız pahasına korumamız gerekir. Bunu en güzel şekliyle koruyan şehitlerimiz canını ortaya koyarak  düşmana karşı savaşan askerlerimizdir.

Şunu hiç unutmayalım ki, vatanı için yaşamasını bilmeyen, vatan için ölmesini de bilemez. Önce bu vatan için yaşamak, bu aziz millet için yaşamak gereklidir. Bu necip milletin ilerlemesi, istiklal ve istikbali için şuurla çalışmak şarttır.

Millet ve vatanımızı seviyorsak, ama gerçekten seviyorsak, şu mübarek Anadolu toprakları üzerinde milli birlik ve beraberlik, sulh ve selamet içinde ilelebet yaşamak istiyorsak, nefislerimiz de bulunan bu asil kanı ve  milli karakterimizi  daima  muhafaza etmeliyiz.

Unutmamalıyız ki bugün kendisinden istifade ettiğimiz bu topraklar, inandığımız  değerler için  şehit olan atalarımızın bize emanetidir. Emaneti  teslim etmenin de elbet zamanı gelecektir.

İşte bu emaneti en güzel şekilde teslim etmemiz gereken kişiler de çocuklarımız ve torunlarımız olacaktır.

Vatan bir ulusun vazgeçilmez bir parçası olduğundan bizim tek görevimiz vatanımızı düşmana yar etmemek için elimizden geleni yapmak olacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİTCOİN Mİ? BİR KOYUN MU?

  30 Mart 2020 Köşe Yazıları

  RECEP TAŞCI Yıllar öncesinde kredi kartı ne ise bugün kripto para odur. Ayak uydurmak için geçen süre kitlelerin algılama gücü ile doğru orantılıdır. Değişime ayak uyduramayan toplumlar her zaman yok olmuşlardır. İşlemlerini güvence altına alabilmek adına kriptoloji (özel şifreleme sistemleri) kullanan, çalışma şekli itibarı ile nakit paraya alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık Uluslara...
 • SON SÖZÜM

  30 Mart 2020 Köşe Yazıları

  FATİH DADAŞOĞLU Söyledim olmadı sustum olmadı Zulme nefretimi kustum olmadı Benden ırak deyip bunca acıya Vicdanımı ipe astım olmadı Karnı tok olanlar yan gelip yatsın ...
 • ATEŞ CİĞERİMİZİ YAKIYOR…

  29 Mart 2020 Köşe Yazıları

  Anadolu çocuklarına Hamza gibi ağlayan yokmu.? Bu toprakların mayası mıdır gözyaşı, ‪Dinmez mi yüreklerimizi parçalayan acılar? ‪Yine şehitler gözyaşlarımızla yıkanıp yüreğimize gömülecek... Yine acı varıp yakınlarının ciğerine çöreklenecek... Başın sağolsun diyoruz ama acıyı hafifletmiyor işte... Hazreti Hamza’nın (r.a) ağlayanı yoktu Uhud Harbi dönüşü Medine’de herkes kendi yakını için gözyaşı döküyordu. Şehitler için ağlanıyor, yaralananlar için ağlanıyor ve yaralanıp da evinde ölenler için feryadlar yükseliyordu. O hengâmede unutu...
 • VATAN VE ŞEHADET

  29 Mart 2020 Köşe Yazıları

  “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Tarihimiz vatan savunması uğrunda verilmiş nice savaşlar ve nice şehitlerle doludur. Türk Milleti için vatanın apayrı bir anlamı vardır. Ecdadımız canı pahasına yurdunu savunmuş, sayısız şehitler vererek bu güzel yurdu bizlere miras bırakmış,emanet etmiştir. Yine yurdumuzu iç ve dış düşmanlardan korumak, bizleri güvende tutmak adına sınır dışında görev yapan canlarımız şehit oldu. Dil söyleyecek ,kalem yazacak kelime bulamıyor. Boğazımız düğümleni...