logo

İtalya’da son 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti

İtalya’da son 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti

Çin’in Wuhan kentinde çıkan koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerden birisi olan İtalya bu durumla baş etmeye çalışıyor. Yapılan açıklamaya göre İtalya’da bu virüsten son 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti.

Koronavirüste İtalya Çin’i geride bıraktı. İtalya’da korona virüs nedeniyle son 24 saatte 651 kişi hayatını kaybederken, toplam ölü sayısı 5 bin 476’ya ulaştı.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü nedeniyle Avrupa’da bilanço ağırlaşıyor. Avrupa ülkelerinde virüsün en çok etkilediği İtalya’da virüs nedeniyle 651 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülke genelinde ölü sayısının 5 bin 476’ya yükseldiği açıklandı. Ülkede salgının ilk olarak 21 Şubat’ta ortaya çıkmasından bu yana ölü sayısı artarak devam ediyor.

HAYATINI KAYBEDENLERİN EN GENCİ 31 YAŞINDAUlusal Sağlık Enstitüsü (ISS) ise hayatını kaybedenlerin ortalama yaşının 78.5 olduğunu, en genç olanın 31 ve en yaşlı olanın 103 yaşında olduğunu aktardı. ISS ayrıca, ölenlerin yüzde 41’inin 80-89 yaş arası, yüzde 35’inin 70-79 yaş arasında olduğunu belirtti.

KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?WHO virüsten korunmak için şu tavsiyelerde bulunuyor:Ellerinizi yıkayın – sabun veya el temizlik jelleri virüsü öldürebilirÖksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu mendille kapatın ve sonrasında virüsün yayılmasına engel olmak için ellerinizi yıkayınGözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçının – elleriniz virüsün değdiği bir yere dokunursa virüs vücudunuza bulaşabilirÖksüren, hapşıran veya ateşi yüksek kişilerden uzak durun – 1 metre uzak durmak havaya bulaşabilecek virüsten korunmanızı sağlar Kaynak: İtalya’da son 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti

Share
#

SENDE YORUM YAZ