logo

KANAL İSTANUL/KATARLI ARSA SAHİPLERİ ve PAVLOVUN KÖPEKLERİ.


facebook
AYHAN KÖSEOĞLU
ayhan.koseoglu@sonsaat.com.tr

KANAL İSTANUL/KATARLI ARSA SAHİPLERİ ve PAVLOVUN KÖPEKLERİ.

                Antalya,Fethiye,Kuşadası veya diğer Ege ve Akdeniz bölgesindeki İl ve ilçelerde yerleşik yaşayan tanıdıklarınız varsa sormanız mümkün.

                Şu anda Bu bölgelerde binlerce ve hatta onbinlerce mülk sahibi Alman,İngiliz,Rus,Fransız var.

Bunlar taşınmazların malikleri ve buralarda yaşamaktalar.

Hatta öyle siteler  var ki; o sitelerde Türkler azınlıkta kalmış durumdalar site yönetim toplantıları Almanca,İngilzice yapılıp tutanaklar dahi Almanca veya İngilizce tutulmakta.Bu konuda Mahkemeye intikal etmiş vakalar dahi bulunmakta.

Mevcut yasalarımız buna izin vermekte.Yani Mülk edinmeye izin vermekte yoksa Almanca veya İngilizce,Türkçe dışında bir dilde Genel kurul yapıp tutanaklarıda gene Türkçe dışında bir dilde tutulması yasak.

Bu mülk edinmeler bizim Basınımız ve Batı karşısında ezik bazı Cumhuriyetçilerimiz  tarafından da mutlulukla karşılanmakta.Avrupalılar yatırım yapıyor diye de manşet atmaktalar.

Ama iş Arap,Türkmen,Afgan veya başka bir Doğu halkından yatırımcının Türkiyeden mülk almasına gelince aniden bu kişilerin milliyetçilik damarları kabarıp kıyametler kopmakta.

İstanbulda Kanal İstanbul güzergahında veya geçmesi muhtemel bölgede Katar lı birkaç kişi taşınmaz almış diye kıyamet koparıyorlar.

Katarlılar nasıl olurda taşınmaz alırmış.Memleket Araplara peşkeş çekiliyormuş.

Kardeşim siz katarlı bir yatırımcı olsanız nereden arsa alırdınız.

Bu katarlılarında Türkiyede danışmanları var.Çalıştıkları emlak ofisleri var.İnsanları doğru yatırıma yönlendirmekte bu adamların işi.Katarlılarda tabiki geleceği olan karlı yatırımları öncelik sırmalamasına alacaklar.

Bunun dışında Katarlıların arsa almasının ne sakıncası var.Yani bir Alman veya İngilizin Almasından daha fazla sakıncalı neyi var.Alman ve/veya ingilizin taşınmaz almasını mutlulukla karşılarken Katarlının almasını kabus derecesinde tepkiyle karşılamak niye.

Memleketin Tüm imkanlarını senelerce Almanı,İngiliz,Fransızı ,Amerikalısı kökünden sömürüp götürüken Kızlarınızı onlara vermek için binbir takla atarken Müslüman Katarlının hiçbir şeyi götürmeden sadece Arsa alması,petrolden veya Batı Avrupadaki yatırımlarından kazandığı para ile memelekette arsa alması neden bu kadar facia oluyor onu açıklamak lazım.

Yoksa Batılı ağa babalarınızın bir yerlerdeen manüpile etmesi ile sizin boş kafanızda düşünmeden, sahibinin sesini duymuş Pavlovun köpekleri gibi reflekslemi hareket ediyorsunuz..

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DUALARIN GERİ ÇEVRİLMEDİĞİ GECE REGAİP GECESİ

  27 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Bu haftanın başında Recep ayına kavuştuk. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip Gecesi’dir. “Şu beş gecede yapılan dualar geri çevrilmez. Regaip Gecesi , Şaban’ın 15.gecesi , Cuma geceleri , Ramazan Bayramı gecesi ve Kurban Bayramı gecesi.”1                                                  &nbs...
 • KALKINMA

  26 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Kalkınma Gelişmiş ülkeler için istikrarlı bir büyümenin, gelişmekte olanlar için ise kalkınmanın sağlanmasın da ekonomik özgürlüklerin gerekli olduğu savunulmaktadır.  Bu yaklaşıma göre, ekonomik özgürlüklerin genişletilmesi, başka bir ifadeyle, piyasa ekonomisi kurallarının işler hale getirilmesi hem öncelikli bir amaç, hem de büyüme ve kalkınmanın temel aracıdır.  Ekonomik özgürlükler ve büyüme-kalkınma arasındaki ilişkiyi incelemek ve ekonomik özgürlükler açısından Türkiye’nin bulunduğu yeri tartışmaktır. Eğer, gelir dağılı...
 • İDİL-URAL BÖLGESİNDE YARATILAN YAPAY AÇLIK

  26 Şubat 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

   İdil-Ural BölgesindeSovyet Rejiminin Yarattığı Yapay Açlık. İşte, sovyetlerin dağılmasından sonra ortaya çıkan resmi kayıtlarda Türkistanlılara uyguladığı yapay açlığın özeti. Ölüm kara kanatlarını açtı. Yeryüzü sanki onun altında kaldı. Çevre korkunç karanlık mezarlıklar, lahitler, öldükten sonra tekrar dirilen canlı ölülerle doldu. İnsanların kalbi buna dayanamadı, hareket edebilenler korkudan dünyanın öbür ucuna kaçtılar. Türkistan, Kafkasya, Sibirya bozkırlarını buradan dağılmış güçsüz hayaletler bastı. Sovyetlerin 7. Olağ...
 • NE HALE GELDİK!

  26 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Nasıl yazının başlığı dikkatinizi çekti-mi? Okuma isteğiniz başlığın verdiği dürtü ile gerçekleşti ise inanın okumanıza değecek bir makale olduğunu peşinen söyleyebilirim… Ahkâm keseriz! Biz asil bir milletiz diye, Övünürüz… Türk milleti çalışkandır, zekidir, Ahlaklıdır, dürüsttür, edeplidir, hayâlıdır, karakteri yüksektir, mazlumu korur, zalimin karşısında mazlumun yanındadır. Saymakla tükenmesi mümkün olmayan yüzlerce benzeri ifade kullanılmıştır. Hiç sorduk mu kendimize bizim bu özelliklerimizin hangisi şu anda mevcut! Birkaç dakika düşü...