logo

KARA EYLÜL’ÜN YİTİK KUŞAĞI…(4)

İBRAHİM ERDEM KARABULUT

İBRAHİM ERDEM KARABULUT
ibrahim.karabulut@sonsaat.com.tr

İbrahim Erdem KARABULUT

Anayasaya ekledikleri geçici 15.ci madde ile bu işlemi gerçekleştiren 12 Eylül’cüler kendilerini güvence altına  almış olmaları nedeni ile yargılanmalarının önünü de kesmişlerdi.
Asmayalım da besleyelim mi diyen zevat ilk idamı soldan Necdet Adalıyı idam ederek göz dağı verirken sağdan Mustafa Pehlivanoğlu’na yağlı ilmek takmıştı. Asker zaten ihtilal öncesi sıkıyönetim ile güvenlik kendisine teslim edilmişken akan kan durmuyor, durdurulmuyor fakat tüm devlet yönetimine el koyduğu gün bir gecede olaylar son buluyordu.
İşte bu kara Eylül’ün talihsiz kuşağı, birçok ihtilal daha ve bir çok e muhtıra atlatsa da hatta post modern darbeler görse de kara 12 Eylül’de öyle piştiler ki, bu kahpe 15 Temmuz ihanetinde dahi tanklara kafa atan ya onlardı ya onların yetiştirdiği kuşak ve  onların  genlerini taşıyan evlatlarıydı.
Kimse asil bir milletin asil evlatları bu millet bu hain kalkışmayı durdurdu demesin sakın. Bu kahpe girişimi yapan hain Fetö’nün hain evlatlarının karşısına dikilen işte o kara eylülü yaşamış yitik kuşağın ya kendisidir ya onlardan olan çocuklarıdır.
Yarından tezi yok inanmayan doktora tezi olarak sokağa çıkan her bir bireyi kare kare tesbit ederek araştırabilir.
İşte sonuç olarak bu kuşak bu kara eylülün ezip silindir gibi üzerinden geçtiği kuşak yitik, bitik olarak adlandırılmış olsa da, Bu kuşak inanılmayacak kadar merttir.
Bu kuşak serttir.  Bu kuşak biraz deli biraz dolu ama sevdiğini vatan gibi seven bayrak gibi  ülke gibi seven bir kuşak ve ömrünüz boyu göremeyeceğiniz kadar merttir..
Bu kuşak gözyaşı döktüğünde kayayı eriten, kızdığında dağları yürüten, öfkelendiğinde göğsü kafesten fırlayan, deli dolu bir kuşak. İşte bu kuşak kadifeye sarılı mermer kadar sert olsada dosta sırdaş,kardeş,arkadaş, şimdiki gençlerin samimiyetsiz deyimiyle “Kanka” değil kardeş gibi kankardeş olacak kadar mert ve yürekli bir kuşak.
Şimdilerde bu kuşak küçüğü 55- Büyüğü 65 yaşında eğer bu kara Eylül’ü yaşayan bir akrabanız var ise, Bu solcu olmuş sağcı olmuş farketmez her ikisi de bu ülkeyi karşılıksız ve çıkarsız sevdi…                                                                                                    Elinizin altında varsa eğer bu kuşaktan biri bu anneniz, babanız, amcanız, dedeniz, dayınız, her kiminiz varsa ona iyi bakın, onlar özel bir kuşak, kimine göre iyi kuşak kimine göre yitik kuşak ve nesli tükenmekte olan bir kuşak…
İşte bu kuşak benzeri bir daha bu ülkede olmayacak bir kuşak yoklukla yoğrulmuş, işkencelerle kavrulmuş, sürgünlere savrulmuş, insanlıktan evrilmeye çalıştırılmış, fakat hiç bir işkence, hiç bir hücre, hiç bir idam, hiç bir yargıç, hiç bir ihtilal onun vatan bayrak millet ebet devlet sevgisini törpülemeye yetmemiş.
Her işkence, daha yürekten vatan demesine vesile olmuş.
Ha eğitim mi, şu anki nesli akademik kariyerleriyle öğünerek ders veren üniversite hocalarını ceplerinden çıkaracak kadar taş medresede eğitim görmüşlerdir.
Ha siz yeni nesil gençler sakın diplomasız görüp onun aklıyla sakın alay etmeye kalkmayasınız, o neslin en cahilinin hafıza belleğinde Meydan Larousse vardır.
Yapacağınız şey ondan faydalanmak olsun, onlar ayaklı kütüphane, türlerinin son örneğidirler.
Bilirseniz değerini kıymetini, paha biçilmez kıymetli bir hazinedirler.
İstemeyi bildiğinizde yüreklerindeki volkanı patlatarak yapamayacakları hiç bir şeyin olmadığını gösterebilecek güce kudrete sahip olduklarını anlarsınız.
İyi ki varsınız, Kara Eylül’ün kara kaderli yiğit yılmaz cesur çocukları…
Hoşça kalınız…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HOŞ GELDİN CORONA VİRÜS… (2)

  31 Mart 2020 Köşe Yazıları

  İBRAHİM ERDEM KARABULUT Bu Corona virüs denen illet Dünya'da kendini göstereli henüz bir ay dahi olmadı. Dünyadaki her devlet şaşkınlık içinde ne yapacağını bilmiyor. Sağlık sistemleri çöküyor, Sıkı yönetimler ilan ediliyor, Ev hapisleri yaşanıyor, farklı farklı tedbirler açıklanıyor. Ekonomik olarak önlem paketleri ise her ülkede farklılık gösterirken,  teorisyenler, ve bilim bu virüsü her canlı tadacaktır diyor. Fakat ne kadar geç yakalanırsak bu virüse sağlık sistemi o kadar çok ayakta kalır deniyor. Önlem alınmaz ve doktor...
 • BİLİMDEN UZAKLAŞAN İSLAM DÜNYASI

  31 Mart 2020 Köşe Yazıları

  ALİ BEKTAN İslam Medeniyeti’nin kendini göstermeye başladığı 800’lü yılların başlarından itibaren bilime önem verilmiş ve bununla birlikte çok sayıda İslam Bilgini birçok keşif’e imza atmıştır. Tıp başta olmak üzere bilimin her dalına Astronomi den Coğrafya ya kadar, bugün kullanılan birçok keşife 9-10 ve 11’ci yüzyıllarda bulunmuş ve kitaplara geçmiştir. Haçlı Seferleri sırasında bu kitaplar Avrupalıların ellerine geçti. Rönesans ile başlayan süreçte Avrupalı Bilim İnsanları bunları kitaplardan alıp başarıyla keşfedip biz yaptık dediler ve...
 • BİTCOİN Mİ? BİR KOYUN MU?

  30 Mart 2020 Köşe Yazıları

  RECEP TAŞCI Yıllar öncesinde kredi kartı ne ise bugün kripto para odur. Ayak uydurmak için geçen süre kitlelerin algılama gücü ile doğru orantılıdır. Değişime ayak uyduramayan toplumlar her zaman yok olmuşlardır. İşlemlerini güvence altına alabilmek adına kriptoloji (özel şifreleme sistemleri) kullanan, çalışma şekli itibarı ile nakit paraya alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık Uluslara...
 • SON SÖZÜM

  30 Mart 2020 Köşe Yazıları

  FATİH DADAŞOĞLU Söyledim olmadı sustum olmadı Zulme nefretimi kustum olmadı Benden ırak deyip bunca acıya Vicdanımı ipe astım olmadı Karnı tok olanlar yan gelip yatsın ...